Одним з найбільш часто використовуваних матеріалів для теплоізоляції будівель є пінопласт і мінвата. Кожен з цих матеріалів легкий, простий у використанні і має хороші ізоляційні властивості. Для монтажу зазвичай потрібне використання клею або монтажної піни. Однак цих матеріалів не завжди достатньо, щоб надійно прикріпити пінопласт або мінвату. У деяких ситуаціях можуть знадобитися додаткові аксесуари.
Тарілчаcтий дюбель або дюбель парасолька (грибок) є тим самим необхідним аксесуаром для надійного кріплення утеплювального матеріалу. Від правильного вибору дюбелів залежить надійність кріплення конструкції та її довговічність.
Дюбель для пінопласта (з пластиковим цвяхом)
|
 |
Основні види тарілчастого дюбеля
Виробництво фасадних дюбелів налаштоване так, щоб вони витримували будь-які метеоумови, не піддавалися фізичним і хімічним навантаженням. Температура, за якої можна експлуатувати дюбель-парасольку +80°C до -40°С. З метою задоволення всіх стандартів якості та залежно від сфери застосування, тарілчастий дюбель виготовляють з таких матеріалів:
• ПНД (поліетилен низького тиску) або нейлон. Дюбель, виготовлений з такого матеріалу, застосовується як кріплення до будь-якого виду стін: цегла, бетон, дерево, пустотіла цегла. Як основний стрижень використовується шуруп з металу. Переносне навантаження: до 350 кг на стіні з цегли і 450 кг з бетону.
• Склонаповнений поліамід. Також можна використовувати для будь-яких типів стін. Як основний стрижень використовується оцинкований металевий шуруп, а також з поліамідним, армованим скловолокном. Переносне навантаження: до 750 кг.
• Оцинковане залізо. Тарілчастий дюбель з такого матеріалу застосовується в разі кріплення утеплювача до тонкої, пустотілої стіни. Стійкий до корозії.
На даний момент на ринку можна побачити три типи дюбелів "парасолька"/"гриб".
1. із пластику. Головний плюс такого дюбеля - це ціна, але характеристики міцності - це їхній головний мінус. Пластиковий тарілчастий дюбель підходить для кріплення легкого утеплювача, важчий матеріал він просто не витримає, і конструкція прослужить не довго.
2. Дюбель-гриб з металевим шурупом. Такі дюбелі набагато міцніші, ніж попередній варіант. Але також є його головні мінуси - метал пропускає холод і не стійкий до іржі.
3. Дюбель із термоголовкою. Це вдосконалений варіант і хороша альтернатива металевого дюбеля. Конструкція така ж, але з одним головним доповненням - термоголовка. Металевий цвях повністю знаходиться в "чохлі", який не пропускає ні холод, ні вологу, запобігаючи іржі.
Дюбель для мінеральної вати (з металевим цвяхом)
|
 |
Ще одним важливим параметром цих аксесуарів є їхня довжина. Кожен виробник теплоізоляційного матеріалу вказує рекомендовану глибину анкерування. Це дуже важливо при виборі правильного дюбеля. Під час пошуку дюбелів потрібної довжини враховуйте рекомендовану мінімальну глибину анкерування, товщину розчину і товщину ізоляційного шару. Тільки так дюбелі будуть встановлені правильно, а саме кріплення буде ефективним. Правильний вибір дюбелів не тільки забезпечує надійне з'єднання. Перш за все, це значно полегшує роботу з теплоізоляційним матеріалом у будівлях, що потребують утеплення.
|