Газобетонні блоки для будівництва будинку сьогодні входять до 5-рки найпопулярніших варіантів кладочних матеріалів для зведення стін. Характеристика газобетону включає високу міцність, низьку теплопровідність (а відповідно і невеликі тепловтрати), оптимальну морозостійкість (F100 циклів), легку вагу і простоту монтажу. Пориста структура блоків відмінно утримує тепле повітря і є повністю паропроникною.
|
Вибираючи газобетон як основний матеріал для зведення стін будинку дуже важливо захистити його від впливу негативних зовнішніх чинників, до яких належить вплив снігу, дощу, конденсату, роси, капілярного виділення вологи з ґрунту землі. Цоколь будинку з газоблоку являє собою надземну частину фундаменту і виконує захисну функцію стін від намокання (взимку від снігу, а влітку - від бризок дощу). До додаткових функцій можна віднести вирівнювання кривого фундаменту і можливий захист від повеней. При виборі матеріалу для цоколя слід брати до уваги, що він буде приймати на себе тиск всієї коробки будинку з дахом, в тому числі. Тому матеріал, з якого він буде побудований, повинен мати достатню міцність (підійде бетон).
|
Багато будівельників часто ставлять запитання: чи можна зробити цоколь для газобетонного будинку з цегли. Ми ж радимо для цієї мети вибрати інший більш водостійкий будматеріал. Оскільки структура цегли має дрібні і довгі капіляри, за рахунок яких волога передається навіть вище, ніж у газобетоні. Куди більш вдалим буде бетонний цоколь.
У старих СНіПах рекомендована висота цоколя для газобетону має бути не менше 50 см від рівня ґрунту. Найоптимальнішою ця висота вважається за умови "м'якого" покриття ґрунту (наприклад, якщо вимощення виконано з тротуарної плитки). Якщо вимощення зроблено з асфальту або бетону, то висота цоколя рекомендується 80 см. Це робиться для того, щоб стіни будинку були вищими за рівень снігу взимку, через який вони будуть намокати. Але слід сказати, що висота цоколя від 50 см створюється тільки в тому випадку, якщо оздоблення для стін з газобетону не буде застосовуватися. Візуально найбільш вдало виглядає цоколь висотою від 1 метра.
Під час визначення потрібної висоти цоколя для будинку з газобетону слід враховувати кліматичну зону розташування об'єкта під забудову і рівень снігового покриву. Тому, чим більше снігу взимку, тим вище необхідно будувати цоколь. Важливо пам'ятати, що мокра стіна впливає не тільки на погіршення мікроклімату в приміщенні, а й більше тепла втрачає.
Низький цоколь з висотою від 100 мм до 400 мм допускається в разі виконання максимальної гідроізоляції стін будинку. Щоб захистити газоблок від впливу води можна використовувати гідрофобні штукатурні суміші, непромокальні утеплювачі (наприклад, пінопласт або екструзійний пінополістирол), гідрофобізатор. Також, перед укладанням першого ряду газобетону, слід виконати горизонтальну гідроізоляцію цоколя (бітумною мастикою, руберойдом тощо).
|