UA       ru
Газоблок від
офіційного дилера
Великий вибір в Україні!
  +380 98 557 93 93
  +380 63 532 93 93
  +380 66 520 93 93
 
Головна
 
Продукція
 
Новини
 
Акції
 
Контакти
 
Наші ціни
 
Про нас
 
Статті
 
Склад
 
Головна | Статті | Види і ширина цоколя фундаменту

Види форм цоколя фундаменту під газоблок


пример формы цоколя для газобетонного дома

Будівництво певного виду цоколя будинку з газобетонних блоків відрізняється залежно від обраного типу фундаменту. Наприклад, в Україні найпопулярнішою є основа стрічкового, монолітного і пальового типу. Про різновиди цоколів і доцільність їх застосування хочемо розповісти нижче в цьому матеріалі.

что такое цоколь дома

1) На випадок, коли використовувався монолітний тип, цоколь необхідно споруджувати разом із заливанням самого фундаменту для газобетонної будівлі.

фото монолитный цоколь для дома

2) Якщо фундамент побудований до рівня ґрунту, то методом кладки з цегли цоколь викладають поверх нього. При цьому, обов'язково слід виконати облицювання такого цоколя, тому що він не буде захищати стіни від намокання достатньою мірою.

цоколь фундамента из кирпича пример

3) Навісний цоколь підходить для будівель, які були побудовані на пальовому фундаменті. Безпосередньою його перевагою буде відносна дешевизна в його будівництві. Основним атрибутом навісного цоколя вважається обрешітка, яка кріпиться до паль (по всьому периметру) будівлі. Для її виконання підходить як деревина, так і металеві труби. Такий цоколь закривають оздоблювальними матеріалами (наприклад, на практиці застосовують сайдинг і термопанелі).

навесной цоколь для свайного фундамента

Форма цоколя та її відмінності для будинку з газобетонних блоків

1) Цоколь, що виступає. Він являє собою конструкцію, яка за шириною перевищує основну стіну, внаслідок чого частково виходить за фасадну частину будинку. Цей вид цоколя сьогодні найменш популярний у приватному малоповерховому будівництві. Це пояснюється кількома його негативними особливостями. По-перше, щоб захистити його від зовнішнього впливу, потрібен пристрій зливу води. По-друге, вид цоколя, що виступає, найбільш чутливий до якості виконаного оздоблення.

когда цоколь выступает от фундамента

2) Цоколь в одній площині зі стіною. Головною його проблемою є гідроізоляція, яка при цьому буде незахищеною. До того ж, з естетичного погляду цоколь, виконаний врівень зі стіною, має найменш вдалий вигляд. Він може бути основною причиною появи вогкості в підвалі будинку.

как выглядит цоколь в одной плоскости со стеной

3) Западаючий - найефективніший з доступних видів цоколя в плані захищеності. Стіна, яка виступає за межі цоколя, є для нього свого роду захисним бар'єром від атмосферних опадів. Даний тип забезпечує стік води, не вимагаючи при цьому монтажу додаткового пристрою зливу. А з огляду на те, що западаючий вид цоколя характеризується найменшою шириною, то можна говорити про його економічність. Не менш важливо й те, що він надійно приховує гідроізоляційний шар.

вид западающего под стену цоколя

Вимоги до цоколя будинку

Обов'язково слід поверх цоколя прокласти шар відповідної гідроізоляції для запобігання підняття вологи з фундаменту в стіни будівлі. З обох боків цоколь покривається бітумом або іншим захисним матеріалом. Після чого вже можна говорити про вибір оздоблення. Наприклад, щоб створити відведення вологи в бік вимощення, підвищивши тим самим захист стіни з газобетону, цоколь облицьовують клінкерною цеглою, штучним каменем, плиткою тощо. Головною вимогою до матеріалів для цоколя є їхня гігроскопічність, морозостійкість, водовідштовхувальні властивості. Важливо також пам'ятати, що висота цоколя не повинна бути нижчою за 50 см.

 

 

 
Яндекс.Метрика