Популярність у наші дні піноблоків легко пояснити. Піноблоки мають багато переваг перед Sip-панелями, цеглою, деревом і керамоблоком. Вони легкі, з гладкими сторонами, міцні й теплі. Ще одним позитивним фактором є відносно низька ціна. Щоб дізнатися, чому з наших піноблоків будувати дешевше, розберемося, який буває піноблок і на чому можна заощадити, без шкоди якості. Цемент, пісок, вода і трохи піни під високим тиском - рецепт якісного піноблоку. Їх класифікують за маркою щільності D 500 і 400. І від неї залежить куди і для чого можуть застосовуватися блоки. Більш висока щільність підійде для несучих стін, і в міру зниження, для перегородок або утеплення.
|
Почати економити можна вже за умови правильного обраного виробника. Кустарне виробництво такого матеріалу не дає гарантії якості продукції, його складових компонентів і кількість бою при його транспортуванні. Надійний виробник - це гарантія нешкідливих складових, міцності блоків і рівномірно розподілених осередків. Останній фактор позитивно впливає на проходження і затримку тепла всередині будівлі, своєчасну вологовіддачу - застерігає від промерзання.
Починаємо економити. Правильно підібрана марка матеріалу - це тепла стіна з піноблоку. Відповідно й економія на утепленні та опаленні.
Легкий блок - недорогий, але міцний фундамент, наприклад, стрічковий. Вартість кожна бригада або фірма прораховує по-своєму, але в середньому можна визначити від 35 до 40 доларів за погонний метр. Самому рити траншею, укладати армування і робити заливку буде дешевше, але процес досить трудомісткий.
Ціна за піноблок може змінюватися через зміну цін на витратні матеріали, регіон проживання і виробника. У Києві, 1 метр3, наприклад, D 400 коштуватиме 1494 гривні. На одному піддоні вміщається близько 2 кубів. А в Харкові доведеться віддати за 600х300х200мм в середньому 1380 гривень за куб, або 49 грн. за одну штуку.
Вартість зведення стіни з піноблоків (за кладку) залежить від територіального розташування і компетентності майстра. У середньому за таку роботу просять за м3 від 400 гривень. Але і на цьому можна заощадити. Чіткі гладкі боки великих блоків дають змогу легко і швидко робити кладку самому.
Замість розчину обираємо спеціальний клей, так швидше, надійніше і тепліше. Тепер рахуємо. За основу беремо такі цифри. Загальна довжина швів 70м2. Товщина клейового шва 2, максимум 3 мм. Розчин для кладки товщиною в 15 мм. Нам знадобиться 210 кг клею для кладки всієї стіни, або ж на м2 площі - близько 3 кг. Розчину знадобиться 1750кг, або ж 25кг на кв.метр. Якщо враховувати ціни на ці товари, то виходить, що клей, через мінімальну витрату, обійдеться вдвічі дешевше.
Ще один факт, що тонший шов, то менше стіна пропускатиме мороз взимку всередину приміщення. Штукатурка для стіни з піноблоку вважається відмінним матеріалом. Їхня спільна взаємодія і паропроникні здібності дозволять зробити захисний бар'єр від руйнувань і вологи. Штукатурного шару в 5 мм буде цілком достатньо. А витрата якісного товару складе близько 3 кг/м2, залежно від виду і типу матеріалу. Вийде близько 266 кг штукатурки.
Якщо блоки з нерівними сторонами, бувають і з різницею в 2 см (кустарне виробництво), товщина шару збільшується в 4 рази, до 20 мм, у відповідній пропорції зростає і витрата штукатурки. Вартість такого матеріалу варіюється від 130 гривень за мішок у 25 кг. Є штукатурка і по 70 грн. за 25 кілограм, але при цьому її витрата може бути від 11 до 17кг/м2, що вже зробить зовнішнє оздоблення в 4 рази дорожчим.
Дешевше буде не економити на виробнику, оскільки рівні боки допоможуть заощадити не тільки на штукатурці, а й скоротять строки зведення, і оплаті за опалення в холодну пору, завдяки якісному процесу виробництва і натуральним компонентам.
|