Шпалери на газобетонні стіни клеїти дуже легко і просто, але спершу потрібно визначити, які саме їх види підійдуть для вашого будинку. Оскільки газоблок має властивості паропроникності, то і матеріали оздоблення, включно зі шпалерами, мають також відповідати цьому параметру. Винятком з правила є тільки газобетонні будинки з вентиляцією високої якості. У такому разі можна не обмежувати себе при виборі шпалер лише якогось одного конкретного типу. Так, зовнішні одношарові стіни пропускають через себе тільки 25-50% пари. Решту 50% відводить вентиляція будівлі.
Встановлення хорошої припливно-витяжної вентиляційної системи зведе до мінімуму вимогу паропроникності шпалер для газобетонних стін, розширивши тим самим список доступних варіантів. Обов'язковим і безальтернативним буде застосування НЕпаропроникних вологостійких шпалер тільки для приміщень з підвищеною вологістю. Наприклад, вінілові шпалери варто використовувати для сауни, кухні, ванної тощо.
До паропроникних видів шпалер належать: текстильні, паперові, флізелінові. У той час як вініл і спінений вініл належать до не паропроникних і середньої паропроникності відповідно.
Як клеїти шпалери на стіни з газоблоку
Заводи-виробники газобетону рекомендують проводити оздоблювальні роботи стін мінімум через 6 місяців після завершення будівництва будинку. На першому підготовчому етапі необхідно позбутися нерівностей стін. Для цього їхню поверхню шліфують теркою, а потім ґрунтують. Застосовується також гіпсова шпаклівка для вирівнювання. Штукатурка і армування склосіткою - один з найбільш довговічних варіантів.
Гіпсова штукатурка (наприклад, KNAUF MP 75 або Rotband того ж виробника, Siltek PM-20), найкраще підійде для нанесення на стіни житлових кімнат будинку. З одного боку вона має відмінну паропроникність, а з іншого - дуже проста в застосуванні. Вартість гіпсової штукатурки сьогодні становить від 78 грн (за 1 мішок Сілтек PM-20) до 120 грн (за 1 мішок KNAUF MP 75). Приміщення з підвищеною вологістю (такі, як кухня, ванна тощо) необхідно обштукатурити цементною штукатуркою для зменшення паропроникності зсередини (щоб не перенасичувати вологою газобетон).
Як штукатурити газобетон під поклейку шпалер, інструкція (покрокова).
1) Обов'язково за допомогою терки вирівняти стіни, прибравши надлишки суміші кладки і всі нерівності на її поверхні.
2) За допомогою щітки знепилити підготовлену стіну.
3) Нанести 1-й шар ґрунтувальної суміші (підійде ґрунтовка, наприклад, на силікатній основі).
4) Дочекайтеся її висихання (приблизно 4-5 годин).
5) Нанести 2-й шар ґрунтовки (і аналогічно дочекатися її висихання).
6) Тепер можна нанести 1-й тонкий шар штукатурки (від 1 до 5 мм).
7) Далі слід втопити армувальну сітку в оштукатурену стіну (підійде армосітка щільністю 120-150 г/м2).
8) Вирівнювальний шар штукатурки наноситься вже поверх армувальної сітки.
Якщо з якихось причин Ваші газобетонні стіни мають значні нерівності (перепади більші за 3-4 мм), тоді, необхідно штукатурити по маяках. На випадок незначних відхилень (до 2 мм) вирівнювання здійснюють великим шпателем.
Приступати до наклеювання шпалер на газобетонні стіни можна відразу після завершення штукатурних робіт (якщо стіни досить гладкі та додаткове їх шпаклювання робити не потрібно).
Висновки. Отже, тепер ми можемо відповісти, що для газобетону підійдуть шпалери з високою паропроникністю (наприклад, паперові для житлових кімнат) і вінілові (непаропроникні) для приміщень з підвищеною вологістю. Але в разі використання непаропроникних шпалер для газобетону важливо встановити якісну вентиляцію в будівлі. Перед тим як клеїти шпалери на стіни з газобетону потрібно обов'язково їх вирівняти, і поштукатурити гіпсовою штукатуркою (цей варіант підійде для стаціонарного житлового будинку).
|