UA       ru
Газоблок від
офіційного дилера
Великий вибір в Україні!
  +380 98 557 93 93
  +380 63 532 93 93
  +380 66 520 93 93
 
Головна
 
Продукція
 
Новини
 
Акції
 
Контакти
 
Наші ціни
 
Про нас
 
Статті
 
Склад
 
Головна | Статті | Яка несуча здатність газобетону

Яке навантаження витримує газобетон і яка несуча здатність газоблоку


Найбільш поширене запитання від клієнтів - це наскільки надійний газобетон як стіновий матеріал, якщо будувати будинок заввишки в кілька поверхів. І хоча він має високу міцність, але все ж первинна недовіра до цього будматеріалу часто буває викликана його зовнішнім виглядом - пористою структурою з легкою вагою. Через це на самому початку своєї історії газобетону важко було конкурувати з цеглою, яка через свою міцність і довговічність домінувала на ринку століттями. Однак починаючи з 60-70-х років минулого століття будівлі, зведені з газобетону, все частіше почали з'являтися на території західної та північно-східної Європи. Від цегляних споруд їх відрізняли збалансовані характеристики міцності та теплоізоляційності. Надалі це дало газобетону різкий старт на світовому ринку.

У наш час виробництво газобетону стало всеохоплюючим і здійснюється випуск теплоізоляційного (Д300, Д400), конструкційно-теплоізоляційного (Д500, Д600), конструкційного (Д500-Д900) автоклавного ніздрюватого бетону. Кожен з видів відповідає певним будівельним потребам і може бути використаний для зведення того чи іншого типу будівлі. Так, для 2х поверхових будинків з легким перекриттям підійде щільність Д300, для 3х поверхових - Д400. Для будівництва будівель понад 3 поверхи застосовується Д500 і більш щільні марки газобетону. Загалом можна сказати, що міцності газоблоку цілком достатньо для втілення найрізноманітніших архітектурних ідей.

Якщо подивитися на характеристики доступних пропозицій газобетонного ринку, можна побачити певну закономірність збільшення міцності залежно від щільності газобетонних блоків. Хоча міцність газоблоку безпосередньо і не пов'язана з маркою щільності. Тут усе строго визначається якістю самого виробника. Наприклад, на ринку України є газобетон Аерок щільності Д300 з маркою міцності на стиск B2,5 і газоблоки Стоунлайт Д400 з міцністю B2,0.

Що впливає на несучу здатність газобетону?

Для точнішої відповіді необхідно розібратися в таких питаннях як: що таке міцність на стиск структури будматеріалу, який розрахунковий опір кладки і несуча здатність побудованої з нього ділянки стіни.

1) Міцність на стиск газобетонних блоків позначається англійською літерою B з певною цифрою. Наприклад, клас міцності B2.0 говорить про те, що газобетон гарантовано витримує 20 кг на 1 см2. Більш наочно це значення відображається так: площа газоблоку з розміром 60 х 30 см = 1800 см2 х 20 кг = 36 000 кг витримує 1 блок. Щоб розрахувати, яке навантаження витримує 1 метр погонний газобетону, потрібно: 100 см х 30 см х 20 кг = 60 тонн.

У реальності точне значення міцності на стиск вимірюється в експериментальній лабораторії. Це відбувається так: під прес кладуть зразки газобетону у вигляді прямокутників з розмірами 100 мм х 100 мм. Потім на них за допомогою преса поступово здійснюється тиск до моменту появи тріщин. Якщо вироби проходять сертифікацію, то після цієї процедури в документ заносяться фактичні дані про отриманий показник міцності на стиск.

2) Розрахунковий опір газобетонної кладки визначається загальноприйнятими будівельними стандартами. Він поєднує в собі різні чинники, які здатні знизити міцність конструкції (наприклад, зовнішніх або внутрішніх стін). Завдяки цьому значенню закладається запас міцності за СНиП. Для прикладу, розрахунковий опір газосилікатної кладки з показником міцності на стиск B2,5 прирівнюється до 1,0 МПа (або 10 кг на 1 см2). Не можна не помітити, що цей показник у 2 з половиною рази нижчий, ніж заявлена марка міцності газоблоку. Тому фактичне навантаження, яке здатний витримати 1 метр погонний газобетонної кладки, теж буде нижчим і становитиме приблизно 30 т. 

3) Несуча здатність ділянки стіни з газобетону дуже сильно залежить від висоти, товщини стіни і характеру навантаження на неї. Варто відразу зазначити, що цей параметр завжди буде нижчим за міцність газоблоку приблизно в 5 разів. Наприклад, візьмемо стіну з газобетону завтовшки 30 см, покладемо на неї плити перекриття з глибиною спирання 12 см. У результаті навантаження розподілятиметься незбалансовано, оскільки тут сама точка обпирання зсувається від центру стіни. Через що в її конструкції виникне додаткове напруження, яке знизить несучу здатність цієї ділянки стіни в 2 рази.

Висновки. Газобетон є дуже міцним матеріалом. Але щоб зрозуміти його несучу здатність потрібно враховувати вище зазначені показники і властивості. Перед вибором блоків з ніздрюватого бетону для будівництва вашого будинку необхідно проводити додаткові розрахунки і визначити навантаження інших матеріалів на майбутні газобетонні стіни. Якщо ви купили якісний газобетон, а проєкт будинку склав грамотний фахівець, то така конструкція буде досить надійною і прослужить до 100 років.

 

 

 
Яндекс.Метрика