UA       ru
Газоблок від
офіційного дилера
Великий вибір в Україні!
  +380 98 557 93 93
  +380 63 532 93 93
  +380 66 520 93 93
 
Головна
 
Продукція
 
Новини
 
Акції
 
Контакти
 
Наші ціни
 
Про нас
 
Статті
 
Склад
 
Головна | Статті | Чому з'явилися тріщини в газоблоці

Чому з'явилися тріщини в газоблоці і як захистити стіни газобетонного будинку.


Незважаючи на свою високу пористість газобетонні блоки є досить міцним будівельним матеріалом. Сьогодні з них зводять самонесучі стіни будинків заввишки до 5 поверхів і каркасно-монолітні будівлі без обмеження в поверховості. Дотримуючись усіх рекомендацій при будівництві газоблоки прослужать до 80-100 років. Хоча їх укладання і не викликає великих складнощів, але необхідно грамотно підходити до спорудження фундаменту для будинку, своєчасно армувати ряди газобетону, заливати якісний армопояс під перекриття і тд.

У процесі експлуатації на газобетонні стіни безпосередньо впливає навколишнє середовище, яке є причиною виникнення об'ємних деформацій у пористій структурі матеріалу. Це відбувається через температурні перепади. Різка зміна температури призводить до теплового розширення і звуження будівельного матеріалу. Результатом такого впливу буде збільшення негативної внутрішньої напруги в конструкціях будинку. Оскільки газобетон не може похвалитися високим опором до розтягувальних навантажень, то різкі і часті перепади температури можуть бути однією з причин появи тріщин у стінах. Але слід сказати, що це відбувається в рідкісних випадках і при грубих помилках кладки. Наприклад, у зону високого ризику входять будинки, в яких стіни будинку зводили без використання армування. Або застосовувалася композитна склопластикова арматура.

Що стосується фундаменту для газобетона, то він повинен мати необхідну жорсткість інакше тріщини з можливим руйнуванням конструкції гарантовані. Рекомендуємо перед вибором типу фундаменту обов'язково провести геологічну експертизу на об'єкті. Це допоможе точно зрозуміти, який фундамент потрібен для будинку з газобетону конкретно у вашому випадку. Звичайно, не варто робити його і занадто масивним, оскільки це невиправдані зайві витрати грошових коштів. Створення фундаменту має починатися виключно після точного розрахунку всіх навантажень вашого майбутнього будинку. Важливо пам'ятати, що його завдання правильно передавати навантаження від будівлі на ґрунт.

У дуже рідкісних випадках через помилки монтажу газобетону і вибору паронепроникних оздоблювальних матеріалів (штукатурки, фарби) з'являються волосяні тріщини. Це хоч і не приємне явище, але на несучу здатність кладки воно не впливає. Однак це потенційна область повітропроникності. А якщо тріщинки відкрилися поверх оздоблення, тоді зовнішній вигляд фасаду може втратити привабливість.

Багато виробників газобетону рекомендують виконувати оздоблювальні роботи не раніше, ніж через 6 місяців після завершення будівництва коробки будинку. З одного боку, газобетонні стіни швидше просохнуть, а з іншого - можна буде перевірити, наскільки добре газоблок переніс зиму.

У разі появи дрібних тріщин буде легше здійснити їхній ремонт. Для цього тріщини до 0,4 мм потрібно розшити до 5-15 мм і закрити будь-яким розчином. Відмінно підійде цементний розчин або клей для газо- піноблоку. Великі тріщини 5-10 мм розшиваються до 15-20 мм з подальшим їх виправленням пористою клейовою сумішшю. Поліпшити властивості розчину можна додавши газобетонну крихту. У випадках, коли вони досягають 20 мм, потрібно додати великий газобетонний щебінь у розчин із клею або цементу і заповнити тріщини. 

Найкращою страховкою від проблем із газобетоном вважається раціональне проектування. Кладка стін розділяється на фрагменти деформаційними швами або виконується армування. Сталеві арматурні стрижні (Ø 8) довжиною від 6 м закладаються паралельно один одному в першому і кожному четвертому ряду кладки.

Розташування деформаційних швів, загальні рекомендації.

1) Між фундаментом будівлі та кладкою стіни з обов'язковим застосуванням бітумних матеріалів.

2) Між теплою, а також холодною стіною.

3) Коли змінюється товщина стін, а також в областях різкого перепаду їхньої висоти.

4) У стінах, які не були армовані.

5) У перетині несучих стін.

6) У зонах, де з'єднуються колони, а також конструкції з різних матеріалів.

Забороняється наскрізне прокладання арматруних прутків через деформаційний шов.

Якщо для оздоблення обрано варіант "мокрий фасад", тоді рекомендується використовувати армувальну склосітку для штукатурки. Вона буде запобігати виходу тріщин на поверхню фасаду.

Деформаційні шви застосовуються замість армування для самонесучих стін, які заповнюють осередки несучого каркаса. Їх ущільнити можна за допомогою мінеральної вати або пінополіетилену. З внутрішньої сторони будинку деформаційні шви потрібно загерметизувати еластичним матеріалом, який має хорошу паропроникність. Для зовнішнього боку застосовується герметик стійкий до впливу атмосферного середовища. Також забороняється перекривати ці шви облицюванням.

 

 

 
Яндекс.Метрика