UA       ru
Газоблок від
офіційного дилера
Великий вибір в Україні!
  +380 98 557 93 93
  +380 63 532 93 93
  +380 66 520 93 93
 
Головна
 
Продукція
 
Новини
 
Акції
 
Контакти
 
Наші ціни
 
Про нас
 
Статті
 
Склад
 
Головна | Статті | Інструкція монтажу Аерок Енерджі

Зовнішнє утеплення стін газоблоками AEROC Energy інструкція монтажу


На ринку теплоізоляційних матеріалів сьогодні можна зустріти найрізноманітніші варіанти утеплювачів. Серед найбільш популярних варто виділити такі, як мінеральна вата, пінополістирол, напилюваний пінополіуретан, пінопласт, ізоват, ековата і тд. Одні є паропроникні (наприклад, мінвата), інші ж навпаки - паронепроникні (приклад, пінополістирольні плити і пінополіуретан). Залежно від ситуації застосовується той чи інший варіант. Бажання зробити універсальний і екологічно чистий утеплювач сприяло появі ще одного конкурентного матеріалу в цій галузі - легких газобетонних блоків низької щільності. І звичайно ж мова зараз піде про продукт AEROC Energy. 

Оскільки газоблоки Аерок Енерджи мають щільність Д150, то їхня пориста структура вирізняється низькою теплопровідністю (не більше 0,05 Вт/(м-C). Через унікальність утеплювача Aeroc Energy завод-виробник рекомендує ознайомитися з усіма тонкощами його укладання. Кріплення теплоізоляції важливо здійснювати згідно з технологічним процесом з повною послідовністю проведення такого роду робіт, які повинні бути передбачені проектно-конструкторською документацією на систему утеплення.

Умови для проведення кріплення до стіни блоків Енерджі

Зовнішній монтаж теплоізоляційних блоків Аерок Енерджі має відбуватися вже після влаштування покрівельного покриття, встановлення віконних і дверних перемичок, завершення всіх внутрішніх "мокрих" процесів. А саме оздоблювальних робіт, кладки або проведення цементної стяжки. Перед початком фіксації цього утеплювача рекомендується дочекатися достатнього просушування основи стін, а температура довкілля має бути в межах від +5 C до +30 C. Бажано також, щоб відносна вологість повітря була в межах 55-65%. Ще важливо не допускати під час монтажу швидкого висихання блоків Energy. Слідкуйте за тим, щоб не було протягів, прямого і тривалого впливу сонячних променів і тд.

Підготовка стін перед початком утеплення

1) Перше, з чого потрібно почати, - очистити поверхню від бруду, алкідної фарби, прибрати слабкі місця в стінах, розшити тріщини;

2) Провести вирівнювання площини, якщо перепади більше 2 см/1 метр погонний. Для цього можна використовувати стартову цементно-піщану штукатурку (підійде для бетонних і цегляних стін). Газобетонні стіни краще вирівнювати спеціальною полегшеною штукатуркою для пористих блоків;

3) Нанести на поверхню газобетонних стін ґрунтовку яка містить кварцовий пісок. Для цегляних або бетонних основ можна застосовувати універсальну ґрунтовку.

Фіксація цокольного профілю ПВХ до стіни

Фасадний металевий профільний цоколь (обов'язково з наявністю крапельника) слугує первісною опорою для кріплення нижніх рядів із блоків Аерок Енерджі, які потім потрібно викладати шаховим порядком від низу до верху. Горизонтальне кріплення профілю до стін по всьому периметру здійснюється на дюбелі для газобетону. Наприклад, підійде дюбель KPR-FAST-R, Fischer SXRL, MB-SS Mungo або інший дешевший аналог. Висота фіксації над рівнем землі має бути не менше 50 см. Забороняється кріпити дюбелі на відстані далі, ніж 30 см один від одного. Між сусідніми профілями слід зробити зазор у 2-3 мм за допомогою пластмасових сполучних елементів. Якщо стіна нерівна, тоді під профіль підкладають пластикові вставки, а зазор між ними і стіною заповнюють монтажною піною.

Як приклеїти Aeroc Energy D150 на фасад будинку

На цьому етапі на поверхню теплоізоляційних блоків наноситься клей для газобетону (наприклад, Kleyzer KGB, Siltek M-2, Ceresit СТ-21, Polimin ПБ-55) або універсальна суха будівельна суміш Аерок. Замішування розчину здійснюється в пропорціях, які вказує виробник клею на зворотному боці упаковки. Щоб не допустити кривизну кладки ряду, спочатку потрібно встановити теплоізоляційні плити Аерок Енерджі в проєктне положення і перевірити, чи не перевищує ширина шва між ними 2 мм. Підрівнювати вертикальні грані допускається теркою по газобетону.

Дуже важлива особливість! Завод Аерок забороняє заповнювати бічні та верхні сторони блоків Енерджі клеєм. Завжди слід пам'ятати, що клейову суміш наносять тільки на внутрішню площину, яка прилягатиме до стіни. Для цього рівним шаром розчин намазується зубчастим ковшиком з відступом приблизно в 2 см від країв блоку. Не допускається збіг вертикальних швів.

Використання тарілчастих дюбелів для закріплення блоків Aeroc Energy

Після завершення етапу приклеювання утеплювача необхідно не раніше ніж через 3 доби дюбелями з металевим цвяхом і термоголовою провести обов'язкову його фіксацію. Для цієї мети підійде сополімерний дюбель-зонтик від компанії ТЕПЛОМА (витрата дюбелів 6 штук на 1 м2 для будівель висотою до 5 поверхів).
 
 
Спочатку свердлом із діаметром, що дорівнює діаметру кріплення, робляться отвори в стінах. Глибина отвору має бути більшою за глибину анкерування дюбеля на 1 см і становить:
 
1) не менше 5 см для бетону і повнотілої цегли;
 
2) не менше 9 см для порожнистої цегли, керамоблока і блоків легкого бетону;
 
3) не менше 11 см для газо- і піноблоку.

Створення першого армувального штукатурного шару

Після завершення кріплення утеплювача на дюбеля потрібно зробити 30-денну перерву у весняно-осінній період перед виконанням подальшої його обробки. Спочатку всі газобетонні блоки мають високу відпускну вологість, пов'язану з технологією їхнього виробництва. Тому, така перерва робиться для кращого висихання пористої структури Аерок Енерджі.

Як тільки будуть дотримані всі вищевказані рекомендації, слід знепилити і приступати до нанесення ґрунтовки з вмістом кварцового піску. Після чого потрібно буде почекати 4-6 годин, щоб ґрунтовка висохла.

Далі можна наносити 1-й шар штукатурки або універсальної будівельної суміші Aeroc Energy завтовшки 3-5 мм, після чого армувальну склосітку втоплюють у цей шар. З'єднання наступних полотен слід робити в напуск шириною не менше 100 мм.

Другий шар штукатурної суміші поверх приклеєної склосітки наноситься товщиною 3-5 мм. Важливо, щоб сітка не проглядалася. Саму ж поверхню тепер можна остаточно вирівняти. Загальна товщина базового (1й + 2й) шару має бути від 6 до 10 мм.

Як зробити кути і відкоси під час роботи з газобетонним утеплювачем

У кути віконних і дверних прорізів монтуються блоки Аерок Енерджі з готовим вирізом у такий спосіб: стики і шви з прилеглими панелями були на відстані щонайменше 100 мм від кута прорізу. Якщо віконні та дверні блоки змонтовані в площині фасаду, то теплоізоляційні панелі потрібно встановлювати з напуском на коробку не менше 20 мм. В даному випадку, перед установкою Енерджі необхідно по периметру коробки будинку наклеїти ущільнювальну поліуретанову стрічку або спеціальний примикаючий профіль.

Буває й так, що віконні/дверні блоки втоплені по відношенню до площини фасаду, і необхідно виконати теплоізоляцію відкосу. Тоді спочатку монтується утеплювач Аерок Енерджі на основній площині фасаду з необхідним напуском всередину прорізу, а потім підготовлені за розміром заготовки теплоізоляції приклеюються на відкоси. У цьому разі також попередньо потрібно приклеїти по периметру ущільнювальну поліуретанову стрічку. У проектному положенні вона має бути стиснута не менше, ніж на 1/3 своєї товщини у вільному стані. На кутах коробки будинку її потрібно розрізати. Для оздоблення кутів і відкосів споруд рекомендується використовувати пластиковий кутик із приклеєною склосіткою.

Про виконання декоративного фінішного оздоблення стіни

Після завершення створення базового штукатурного шару потрібно почекати не менше 1 тижня. Потім, на застиглий шар наноситься ґрунтовка, що містить кварцовий пісок. Нагадаємо, що їй потрібно від 4 до 6 годин для висихання.

Завершальним етапом буде застосування паропроникної (з низьким водопоглинанням) декоративної штукатурки поверх ґрунтовки. Для цих цілей підходять суміші на мінеральній основі з класом паропроникності V1. Найкращим вибором буде силіконова або силікатна штукатурка. Якщо фасад надалі буде пофарбовано, тоді підбирається паропроникна фарба.

  

 

 
Яндекс.Метрика