Фундамент є найголовнішим елементом будь-якого будівництва. Він служить для правильної передачі навантажень будівлі на ґрунт, а тому повинен мати достатню надійність і міцність. Від правильного вибору типу і якості фундаменту безпосередньо залежить довговічність всієї майбутньої конструкції.
Для чого потрібна гідроізоляція фундаменту і чи потрібна вона взагалі?
Оскільки бетон, з якого зроблено фундамент, має властивості вбирати воду, то першочерговим завданням виконання гідроізоляції можна вважати захист бетону від перезволоження і замерзання. Варто також сказати, що вода згубно впливає і на арматуру Вашого фундаменту, запускаючи процес корозії. Згодом це приведе її в повну непридатність. Тому гідроізоляція фундаменту перед початком кладки першого ряду газоблоку дозволить зберегти бетонну основу в сухому стані, без подальшого руйнування.
Які типи гідроізоляції фундаменту існують.
Гідроізоляцію фундаменту поділяють на два типи: 1) горизонтальна (ізолює стінові газоблоки від проникнення в них вологи з фундаменту) і 2) вертикальна (для створення захисного бар'єру від впливу на фундамент ґрунтових вод). Накопичення вологи в будь-якому елементі конструкції завжди викликає небезпеку її прискореного руйнування. Адже в період негативних температур вона замерзає і розриває будматеріал, утворюючи в ньому тріщини.
Виділяють також такі способи гідроізоляції фундаменту: обмазувальна (фарбувальна), обклеювальна (рулонна), вмонтовувана гідроізоляція, проникаюча, мембранна, ін'єкційна гідроізоляція, відсічна, напилювана. Вибір способу гідроізоляції залежить від конкретного типу ґрунтів.
Перш ніж починати роботи з облаштування гідроізоляції фундаменту під кладку газобетону, Вам необхідно визначити рівень залягання ґрунтових вод, силу "спучування" ґрунту після низьких температур, рівень однорідності складу ґрунту.
У разі залягання ґрунтових вод під фундаментом на глибині понад 1 м достатньо зробити руберойдову гідроізоляцію. Якщо ця відстань менша від зазначеного мінімуму, тоді створюється так звана двошарова гідроізоляція. Суть її полягає в рівномірному нанесенні мастики на кожен шар.
Для будівництва будинку з газобетону дуже часто закладають стрічковий фундамент, а також монолітний (суцільний). У цьому разі застосовується горизонтальна гідроізоляція відразу в декількох місцях. По-перше, - на рівні підлоги підвалу. По-друге, - на стику фундаменту і стін майбутнього будинку.
Перед початком створення гідроізоляції переконайтеся, що фундамент повністю сухий. Починайте намазувати мастику рівномірним шаром (товщина приблизно 3 мм) на горизонтальну площину по всьому периметру фундаментної стрічки. З інструментів підійде звичайний малярський шпатель. Що стосується самої бітумної мастики, то її можна вибрати з асортименту таких виробників як Техноніколь, КЛФЗ, Сфераізол, Bitugum та інші. З більш дорогих можна придбати Weber.tec Superflex 10.
Наступний етап - укладання руберойду. Руберойдовий рулон розкочується на всю стрічку фундаменту. Потрібно враховувати, що нахлести використовуваного руберойду мають становити не менше 15 см. Після виконання попередніх пунктів, можна починати кладку першого ряду газобетону на розчин.
Вертикальна гідроізоляція фундаменту для кладки газоблоку
Перед початком її виконання необхідно підготувати поверхню бетонної основи. Використовуючи тертку по бетону важливо прибрати всі нерівності. Далі площину слід очистити від пилу і бруду.
Ще обов'язково потрібно перед ґрунтуванням поверхні зробити перехід від фундаменту до зовнішніх стін у вигляді викружки. Вона являє собою криволінійний облом увігнутого вигляду і служить для відведення води. Для формування викружки застосовують круглі предмети. Досить буде знайти звичайну скляну пляшку. Далі з її допомогою моделюють похилу поверхню.
Тепер можна приступати до ґрунтувальних робіт. Сьогодні в будівельних магазинах продають готові до використання ґрунтувальні склади. З інструментів вам знадобиться широкий пензель. Але найважливішим фактором на даному етапі будуть погодні умови. Якщо на вулиці тримається тепла суха погода, то процес гідроізоляції починають за кілька годин. Не рекомендується проводити роботи в холодну погоду з атмосферними опадами.
|
Після того як Ви поґрунтували вертикальну площину фундаменту, переходьте до шпаклівки. Існує однокомпонентна (наноситься цільним шаром, товщина якого 5 мм) і двокомпонентна шпаклювальна мастика. Під час роботи з другим варіантом шпаклівки можуть виникнути певні труднощі, пов'язані з її швидким висиханням. Уповільнити процес швидкого застигання можна за допомогою спеціального затверджувача. Для приготування такого складу змішують бітумний розчин і затверджувач. Перший шар на фундамент наноситься товщиною до 2 мм. Потім на нього приклеюють (внахлест). Після повного висихання наноситься другий шар аналогічної товщини.
Завершальний етап - приклеювання гідроізоляційної мембрани. Після розмітки відрізають рівні шматки, які далі клеяться в нахлест (його розмір приблизно 100 мм). Після завершення роботи з облаштування гідроізоляції обов'язково перевірте всі стики на предмет можливого проникнення через них води. Навіть мінімальна щілина може стати серйозною проблемою в майбутньому.
|