Закон ринку говорить: що вищий попит на товар, то вища його вартість. Оскільки будівництво починає набирати обертів із приходом весни, то й ціни на газобетон завжди зростають із кінця березня і до початку жовтня. До того ж, у цей період підвищують прайс на свої послуги і забудовники. Тому, найбільш витратним зведення будинку з газобетону буде навесні-влітку. А ще, зростаючий попит є причиною такого явища як дефіцит газобетону. Найпопулярніші розміри блоків від певних іноді доводиться чекати до 1 тижня. Особливо неприємною буде ситуація, якщо клієнт уже найняв будівельну бригаду, але затримка з виходом газобетону призводить до вимушеного її простою.
|
Що ще хочеться сказати щодо проблем купівлі газобетону в теплу пору року, так це підвищення цін на доставку за певними напрямками. Наприклад, в Україні влітку транспортування фруктів із південних регіонів приваблює більшість перевізників. Як наслідок висока концентрація вільного транспорту в Миколаївській, Одеській, Херсонській областях тягне за собою його нестачу в західних і східних регіонах. Тому, ціна на доставку газобетону дорожчає в середньому на 1000-2500 грн. Зазвичай пошук машин із середини липня і до початку вересня здійснюється довше приблизно на 10 днів (залежно від регіону). Це буде ще одна причина простою заздалегідь викликаної будбригади.
|
Влітку, в розпал будівельного сезону, коли зростає потреба в кладочному матеріалі, дуже часто трапляється ще одна проблема з газобетоном - підвищена крихкість. Оскільки всі газоблоки проходять автоклавну термообробку насиченою парою, то на виході їхня відпускна вологість може досягати 1/3 від загального обсягу. Якщо відвантажити їх одразу після термообробки, то вони навіть не встигнуть охолонути. Тому, після відкриття упаковки гарячий газобетон кришиться в руках. І хоча бракованим у цьому випадку він не є, але одразу зводити стіни з нього не рекомендується. Вам доведеться почекати кілька днів (до 72 годин), щоб газобетон висох. Для цього ножем потрібно зрізати з упаковок термозбіжну плівку, залишивши закритою тільки верхівку.
Чому купити газобетон взимку вигідніше.
У холодний період, коли температура на вулиці опускається до -10 градусів, будувати стіни з газобетону заборонено. Навіть з урахуванням застосування зимового клею продовжувати будівельні роботи не можна. Якраз у цей момент фіксується зниження запитів на купівлю газоблоку. Тому, прайс на газобетон також починає рухатися в бік зниження ціни. У грудні зазвичай велика ймовірність проведення різних акцій і знижок. За статистикою напередодні Нового Року фіксуються найбільш лояльні умови для придбання газобетону.
|
Багато покупців бояться купувати газобетон взимку, помилково вважаючи, що пориста структура цього матеріалу буде руйнуватися при сильних морозах. Враховуючи що газоблоки, поставляються на об'єкти в термоусадочній плівці, то прямого контакту газобетону з водою не відбувається. Нічого страшного не трапиться навіть якщо зняти плівку і залишити блоки на зиму просто неба. Всупереч переконанням газобетон не боїться вологи. Його комірчаста структура влаштована таким чином, що дрібні пори перериваються капілярами, тому вологонакопичення відбувається тільки у верхньому шарі глибиною від 1 до 3 см (залежно від щільності). Вода, що потрапила в газобетон, відразу не замерзає, а витісняється в резервні пори. Таким чином, досягається баланс у її розподілі без структурних пошкоджень матеріалу. Як доказ можна навести той факт, що майже в будь-якому населеному пункті можна зустріти недобудовану коробку будівлі з газобетону без будь-якого оздоблення, яка впродовж уже кількох років залишається в незмінному стані. Якби газоблок так швидко руйнувався від накопичення вологи і подальшого впливу на нього негативних температур, то після першої зими дефекти у вигляді тріщин були б помітні неозброєним оком.
|
Наостанок можна ще додати, що завжди приємніше мати під рукою весь необхідний стіновий будматеріал і розпочинати будівництво будинку на самому початку весни. Вам уже не потрібно буде витрачати час на пошук проєктних контор і постачальників будівельних матеріалів, а також вирішувати проблеми доставки по весняному бездоріжжю.
|