UA       ru
Газоблок від
офіційного дилера
Великий вибір в Україні!
  +380 98 557 93 93
  +380 63 532 93 93
  +380 66 520 93 93
 
Головна
 
Продукція
 
Новини
 
Акції
 
Контакти
 
Наші ціни
 
Про нас
 
Статті
 
Склад
 
Головна | Статті | Газоблок або полістиролбетон

Газоблок чи полістиролбетон: чи є сенс купувати газобетон сьогодні


Будівництво будинку - складний і відповідальний процес, який передбачає правильний підбір будматеріалів залежно від конкретної ситуації. Найважливішим етапом (після спорудження відповідного фундаменту) вважається визначення і купівля стінового матеріалу. Очевидно, що у відсотковому співвідношенні він домінує над усіма іншими будматеріалами для спорудження будинку. З огляду на популярність сьогодні газобетону, хотілося б розглянути саме його, а також порівняти з полістиролбетоном, який стає все більш відомим. Далі ми наведемо приклади сильних і слабких сторін як газоблоку, так і полістиролбетонних блоків.

Які характеристики має полістиролбетон

Хоча цей будівельний матеріал і був винайдений у другій половині XX століття, але початком його використання на пострадянському просторі можна назвати середину 2000-х. Поки що, він отримав визнання в Росії та Білорусі. Ринок полістиролбетону для кладки стін в Україні станом на 2019 рік тільки починає розвиватися.

Параметри  Показники
Марка щільності Д250 - Д600
Клас міцності на стиск  B0,5 - B2,5
Теплопровідність  0,1-0,145 Вт/(м·К)
Паропроникність  0,2 мг/(м·ч·Па)
Водопоглинання до 4% від загальної ваги
Морозостійкість F100 змінних циклів
Усадкові деформації 0,3 мм на 1 м2 кладки
Шумоізоляція 43 дБ для блоків Д400, товщиною 10 см.
Середня ціна за кубометр 56,40 доларів (1400 грн, 16.09.2019)

Полістиролбетон належить до композиційних матеріалів. У його складі переважає цемент і гранули спіненого полістиролу. На стадії виробництва в суміш також додають воду і повітровтягувальну добавку. Сфера застосування полістиролбетону: будівництво стаціонарних і заміських котеджів, монолітне домобудівництво, утеплення зовнішніх стін.

Властивості, особливості та характеристики газобетону

Газоблок належить до сімейства ніздрюватих бетонів (автоклавного/не автоклавного твердіння) і виготовляється методом змішування портландцементу, кварцового піску дрібних фракцій, вапна, води з додаванням піноутворювача (алюмінієвої стружки в мінімальній кількості).

Відмінною рисою газобетону є чітко виражена пориста структура характерного білого або сірого кольору. Поява цього будматеріалу відноситься до середини 1930-х років. З тих пір, він є невід'ємною частиною ринку будматеріалів будь-якої країни світу.

Параметри  Показники
Марка щільності Д300 - Д800
Клас міцності на стиск  B2,0 - B3,5
Теплопровідність  0,08-0,14 Вт/(м·К)
Паропроникність 0,26 - 0,14 мг/(м·ч·Па)
Водопоглинання до 25% від загальної ваги
Морозостійкість F50 - F100 циклів
Усадочні деформації 0,03 мм на 1 м2 кладки
Шумоізоляція 43 дБ для блоків Д400, товщиною 16 см.
Середня ціна за кубометр 53,18 долара (1320 грн)

Газоблок заслужено вважається універсальним матеріалом для будь-якого типу будівництва. При цьому у нього найкраще співвідношення теплоізоляції і міцності, довговічності та екологічності, ціни і якості. Його використовують як для спорудження приватних невеликих будинків, так і висотних будівель. На ринку навіть можна знайти газобетонний утеплювач для стін і даху — Аерок Енерджи, щільність якого становить 150 кг/м3.

Переваги та недоліки полістиролбетону

Форма і розміри полістиролбетону такі ж, як і у газоблоку. Але за своїми складовими, а також їх співвідношенням, методом виробництва вони абсолютно різні. Нижче перерахуємо основні плюси полістиролбетону.

1) Відмінна теплоізоляційність і звукоізоляція. У разі вибору низької щільності полістиролбетону можна уникнути додаткових витрат на зовнішнє утеплення фасаду пінопластом або мінватою.

2) Негорючість і вогнестійкість. Відповідно до нового затвердженого ГОСТу полістиролбетон належить до групи горючості НГ.

3) Зменшене навантаження на фундамент будинку, оскільки полістиролбетон має низьку вагу.

4) Зручність обробки і монтажу. Працювати з цим будматеріалом не складніше, ніж з деревиною. Його легко розпиляти, свердлити отвори, шліфувати.

5) Екологічність і нешкідливість для життєдіяльності людини. Ці особливості пов'язані насамперед із набором складових полістиролбетону. Основою є цемент, вода і гранули харчового полістиролу.

6) Низькі показники водопоглинання. Полістиролбетон у відсотковому співвідношенні значно менше вбирає вологу, ніж газобетон або піноблок.

7) Висока паропроникність. Цей показник є визначальним для формування здорового мікроклімату в приміщенні.

8) Досить висока морозостійкість і довговічність блоків із полістиролбетону.

Головні мінуси полістиролбетону (в Україні)

- Відсутність масштабного заводського виробництва. Ця ситуація стосується тільки ринку полістиролбетону в Україні. Оскільки у нас немає великих заводів або брендів, то і процес конкуренції в якості відсутній, а все виробництво має локальний напівкустарний характер.

- Відносно висока ціна за кубометр. На момент написання статті (16.09.19) вартість 1 м3 полістиролбетону в Україні становила 1400 грн. І в даному випадку це занадто дорого. Тому що, за цю ціну можна знайти газоблок гідної якості з різними акційними пропозиціями від виробників.

- Складнощі вибору і найму кваліфікованих будівельників. Вартість кладки полістиролбетону не вирізняється великою кількістю пропозицій будівельних бригад на ринку України (порівняно з кладкою газобетону). Тому й вартість виконання таких робіт може бути завищеною.

- Труднощі кріплення предметів інтер'єру на стіни. Щоб закріпити що-небудь у стіну, Вам знадобиться придбати спеціальні дюбелі або анкери, які коштують не дешево.

- Складнощі оздоблення і додаткові витрати, спрямовані на поліпшення адгезії основи і захисту полістиролбетонних стін від руйнівного впливу вологи.

Які переваги газоблоку

1) Висока точність розмірів газобетонних блоків, які виробляються заводським методом. Відхилення в геометрії можуть становити 1-2 мм (залежно від виробника).

2) Низька теплопровідність і високі показники опору теплопередачі кладки зовнішніх стін як результат. Фасад будинку можна не утеплювати, якщо використовувати газоблок розміри якого 300х200х600 мм, а щільність д300.

3) Оптимальна міцність на стиск газобетону для будівництва будівель заввишки до 5 поверхів із самонесучими стінами (якщо вибрати щільність д500 - д600). Оскільки приватне будівництво часто обмежене зведенням 1,5-2 поверхи, то можна купити щільність д300 або д400, щоб отримати теплі стіни.

4) Пожежна безпека пов'язана з негорючістю газобетону.

5) Паропроникність і ефект "дихаючих" стін, а значить і відсутність грибка/плісняви в будинку. Також матеріал вважається екологічно чистим.

6) Легка вага газоблоку і зменшення навантаження на фундамент.

7) Морозостійкість у F100 гарантованих циклів робить стіни довговічними та надійними.

8) Газобетон дуже просто обробляється, а застосувавши невеликий набір інструментів для кладки можна значно прискорити зведення стін.

9) Оптимальна шумоізоляція для зовнішніх і внутрішніх стін.

До умовних мінусів газобетону можна віднести

- Механічна крихкість (особливо в разі купівлі у неякісного виробника або при транспортуванні з недотриманням вимог фіксації вантажу).

- Вбирання вологи. Газобетон має капілярну структуру, в яку дуже добре проникає волога. Але справедливості заради, варто сказати, що вона проникає тільки у верхні шари блоку.

- Обмежена кількість штукатурок для оздоблення фасаду. Оскільки, головною вимогою до оздоблювальних матеріалів газобетону є висока паропроникність, то підійде тільки силіконова, силікатна або цементно-вапняна штукатурка.

Висновки: що купити газобетон або полістиролбетон. З нашого особистого досвіду для будівництва стін в Україні найкраще вибрати газоблок. Незважаючи на схожі властивості з полістиролбетоном, все ж газобетонні блоки вирізняються вищою технологічністю. Наявність в Україні таких гігантів виробництва, як Аерок (Обухів і Березань), Стоунлайт (Бровари), UDK (Дніпропетровськ), ХСМ (Харків), AAC (Нова Каховка), Gazobet (Тернопіль), сприяє щільній конкуренції в покращенні якості газоблоків, які випускаються. Продукція заводів в обов'язковому порядку проходить сертифікацію. До того ж, на виробництвах працює багаторівневий контроль якості. Тому шанси купити бракований газоблок вкрай малі. Слід зазначити, що пошук будівельних бригад теж не відрізняється великою складністю. Популярність цього кладочного будматеріалу викликала попит на кваліфіковану робочу силу. Отже, інтернет заповнений пропозиціями кладки газобетонних блоків. У сукупності всі ці переваги допоможуть Вам швидко і якісно побудувати теплий і енергоефективний будинок.

 

 
Яндекс.Метрика