UA       ru
Газоблок від
офіційного дилера
Великий вибір в Україні!
  +380 98 557 93 93
  +380 63 532 93 93
  +380 66 520 93 93
 
Головна
 
Продукція
 
Новини
 
Акції
 
Контакти
 
Наші ціни
 
Про нас
 
Статті
 
Склад
 
Головна | Статті | Гараж із газобетону, своїми руками

Гараж із газобетону, як побудувати своїми руками: фундамент, стіни, дах.


Одним із найдешевших варіантів будівництва приміщення для зберігання транспорту є гараж із газоблоку. Простота монтажу і легкість цього будматеріалу сприяє швидкому зведенню стін своїми руками без залучення кваліфікованих фахівців. Оскільки вага газобетону в рази менша за цеглу або керамзитобетон, то вам не доведеться споруджувати занадто масивний фундамент. Варто назвати й іншу перевагу газоблоку при будівництві гаража - висока паропроникність, завдяки чому вологість у приміщенні буде завжди збалансованою. Це означає, що негативний вплив вологи на ваш транспорт зводиться до мінімуму.

У гаражі з газобетону завжди комфортно працювати через здатність цього матеріалу дихати. Взимку такий гараж легше прогрівається і довго утримує тепло. Ця особливість пов'язана з низькою теплопровідністю пористої структури газоблоку. До того ж, автоклавний ніздрюватий бетон досить міцний і довговічний матеріал. На ринку можна знайти газоблок з міцністю на стиск 2,5 МПа і морозостійкістю F100 циклів (наприклад, газобетон Аерок д300)

Етап № 1. Підготовка до будівництва гаража з газобетону

Для початку потрібно розробити або замовити готовий проєкт з усією потрібною документацією, де буде враховуватися ґрунт і рельєф вашого будівельного об'єкта. Потім слід зробити розрахунок, щоб дізнатися, скільки газобетону потрібно купити для будівництва гаража. Якщо у Вас вже є параметри будівлі, тоді рекомендуємо скористатися нашим калькулятором. У перший рядок внесіть периметр гаража, а в другий висоту поверху.

Важливим аспектом залишається процес купівлі газобетону та мінімального набору інструментів для його кладки. Тут важливо вибрати газоблок хорошої якості. А саме: блоки мають бути без сколів або тріщин, з хорошою геометрією, оптимальної міцності (не "кришитися" в руках).

Що потрібно пам'ятати під час розроблення проєкту, так це габарити вашої машини. Наприклад, бюджетний малолітражний автомобіль має розміри 4,5х1,7 метра при висоті 1,5 - 1,6 метра. Тому, висота стелі має бути не нижче 2,4 м. Рекомендована мінімальна довжина 6 м, а ширина 4 м. Ширина зовнішніх воріт не менше 2,6 м (краще 3 м). У такому гаражі буде комфортно працювати і проводити обслуговування вашого транспортного засобу.

Етап № 2. Розмітка території для будівництва гаража

Для розмітки необхідно протягнути нитку по периметру майбутнього гаража. Кутові кріплення створюються кілками, які поглиблюють у землю. Натягнуту на кутах нитку вирівнюють строго в 90 градусів. Відповідно до розмітки копається котлован під потрібний тип фундаменту.

Етап 3. Розрахунок газобетону для гаража, скільки потрібно блоків

Розрахуємо кількість газоблоку на прикладі стандартних параметрів гаража 6х4х2,4 м. Для початку обчислюємо периметр споруди: 6+6+4+4 =20 метрів. Тепер множимо висоту гаража на периметр: 2,4 м х 20 м = 48 м2. Якщо ви плануєте будувати гараж із газобетону, розміри якого 300х200х600 мм (де 300 - ширина, 200 - висота, 600 - довжина), тоді ширину блоку переводимо в метри 0,3 м і множимо на квадратуру приміщення: 48 м2 х 0,3 м + 5% (на підрізування тощо) = 15,12 метрів кубічних.

Щоб не купувати зайвий газоблок, потрібно визначити скільки буде віконних і дверних прорізів, які не закладатимуться. Наприклад, якщо у Вас буде 2 вікна 1х1,6 м і ворота 2,6х2,4 м, то виконуємо розрахунок: 1,6 х 2 = 3,2 м2 (вікна) + 6,24 м2 (ворота) = 9,44 м2 х 0,3 м (товщина блоку) = 2,83 м3 у нас зайвих. Віднімаємо від загальної кількості газоблоку дане число: 15,12 м3 - 2,83 м3 = 12,29 кубометрів нам буде достатньо для будівництва гаража з газоблоку стандартних параметрів 6х4х2,4 м.

Етап 4. Підготовка будматеріалів та інструментів для кладки

Ось список усього необхідного для будівництва гаража з газобетону:

1) Газобетон д300 або д400 300х200х600 мм

2) Клей для газобетонних блоків

3) Щебінь

4) Портландцемент

5) Пісок

6) Арматура (8 мм Ø)

7) У-подібні блоки для армопоясу і перемичок

8) Набір інструментів (пилка по газобетону, каретка 300 мм, штроборіз, терка, щітки, ківш-кельма, рівень, зубчастий шпатель, гумовий молоток).

Етап 5. Вибір і зведення фундаменту для гаража з газоблоку

Під час розроблення фундаменту необхідно враховувати вагу стін, що створює тиск, тип ґрунту, рівень залягання ґрунтових вод. Можна сказати, що найпоширенішим є стрічковий фундамент із заглибленням у 40-50 сантиметрів. Це пов'язано з легкістю газобетону як стінового матеріалу. Стрічковий фундамент застосовується для нормальних щільних ґрунтів, які не схильні до підтоплення і сповзання. Він стане відмінним варіантом на випадок створення оглядової ями. Монолітний тип використовують там, де ґрунтові води залягають відносно неглибоко.

Будівництво фундаменту починається зі зняття шару ґрунту на 70-90 см (залежно від вищевикладених факторів). Далі засипають (приблизно 15-20 см) пісок і щебінь на дно траншеї і ретельно утрамбовують. За допомогою дерев'яних дощок монтують опалубку. Потім укладається арматурний каркас, після чого заливається бетон.

Етап 6. Зведення стін гаража.

Перше, що потрібно зробити на цьому етапі, - виставити блоки по кутах. Зверніть увагу, що 1-й ряд кладки стін гаража з газобетону має починатися на цементно-піщаний розчин. Всі інші ряди укладаються на тонкослойну клеєву суміш товщиною 2 мм. Кожен 4-й ряд необхідно армувати. За великим рахунком, процес кладки газобетонних стін майже такий самий, як і цегляних. Важливо не забувати про вентиляцію і посилення віконних прорізів сталевою арматурою.

Етап 7. Монтаж даху для гаража

Перед установкою кроквяної системи прокладається гідроізоляція. Далі монтуються крокви - основа каркаса, на який потім кріплять руберойд або металочерепицю. На крокви кріплять і обрешітку. Дерев'яні балки виготовляють із хвойних порід, просушують і обробляють антисептиком, а також протипожежним просоченням. Якщо ви вирішили створити односхилий дах у гаражі з газобетону, тоді одна з його стін має бути вищою за іншу.

Етап 8. Створення оглядової ями в підлозі гаража.

Найважливіший атрибут гаража для автомобіля - оглядова яма. Для її облаштування необхідно спочатку зробити заглиблення в центрі гаража розміром 1,8х0,8х1,5 м. Дно ями засипати піском, загідроізолювати руберойдом і залити цементом на 100 мм.

Етап 9. Монтаж воріт для гаража

Перед безпосереднім встановленням воріт монтується металева скоба на 200-міліметрові штирі в отвір. Далі безпосередньо на неї наварюють петлі та навішують гаражні ворота.

Етап 10. Чим утеплити гараж із газобетону

Щоб захистити зовнішні стіни від небажаного впливу вологи, необхідно виконати утеплення з подальшим оздобленням. Є кілька варіантів для вирішення цього завдання: утеплити пінопластом або мінватою, або газобетонними плитами Аерок Енерджи. Найдешевший метод - це використовувати пінопласт. Але ми рекомендуємо утеплювати стіни з газобетону мінеральною ватою або Aeroc Energy. Оскільки останні 2 матеріали є паропроникними і більш екологічними. У цьому разі штукатурки мають бути на силіконовій або силікатній основі. Підійде також і цементно-вапняна стартова штукатурна суміш від Baumit (MPA 35 L, а також MVR UNI) і Siltek (P-17).

 
 

 

 
Яндекс.Метрика