Газоблок розмір 30х20х60 щільності Д300 від Аерок має теплозахисні властивості, які можна порівняти з мінеральною ватою товщиною в 100-150 мм. Марка д300 істотно легша за деревину, і при повному висиханні стіни з газобетону залишаються стабільними і не деформуються. Сьогодні Aeroc d300 продається від заводу з гарантованим показником міцності на стиск B2,5 (за рахунок чого здатний витримати 25 кг на 1 см2 стіни). За словами заводу AEROC 1 блок розміру 375х200х600 мм витримує вертикальне навантаження до 56 тонн. Важливо відзначити, що цей будівельний матеріал однаково добре підходить для будівництва стаціонарних будинків всесезонного проживання і котеджів дачного типу.
 |
Дачний будинок із газоблоку д300 для сезонної експлуатації не вибагливий до опалення взимку і може тривалий час обходиться без обігріву. При цьому перманентний вплив мінусової температури не зашкодить стінам будівлі. А ось спекотним літом стіни такого будинку навпаки зберігатимуть прохолодну температуру, комфортну для мешканців. Вплив вологи на газоблок Д300 і його структуру не є причиною руйнування, оскільки вона проникає тільки в зовнішній шар (внутрішні пори залишаються сухими) і під час заморожування з наступним розширенням рівномірно розподіляється по вільних сухих порах, не викликаючи тиску на весь матеріал.
 |
Хоча для дачного будинку з газобетону є певні рекомендації. Наприклад, оздоблення приміщення бажано виконати з дерева. Добре підійдуть деревоволокнисті плити, які можна обклеїти шпалерами. Тут важливо підібрати будматеріал, який матиме низьку теплоємність. З цієї причини цементна штукатурка не підійде. Інакше в холодний сезон (-40 градусів) на стінах може утворитися конденсат після ввімкнення опалювальної системи.
На окрему увагу заслуговують теплоізоляційні характеристики газобетону д300. Теплопровідність цієї щільності становить 0,08 Вт/(м*К). Маючи цей параметр, а також визначившись із розмірами газобетону (наприклад товщина стіни в нас буде 0,3 м) можна розрахувати загальну енергоефективність стін будинку: 0,3 м / 0,08 Вт/(м*К) = 3,75. Тобто, опір теплопередачі складе R= 3,75м2 х С/Вт, чого цілком достатньо для всіх температурних зон України, щоб обійтися без додаткового утеплення стін будівлі. Наприклад, у Арболіту д600 - досить теплого і популярного стінового матеріалу - цей показник буде лише R=3,08 м2 х С/Вт при товщині 370 мм.
|


|