UA       ru
Газоблок від
офіційного дилера
Великий вибір в Україні!
  +380 98 557 93 93
  +380 63 532 93 93
  +380 66 520 93 93
 
Головна
 
Продукція
 
Новини
 
Акції
 
Контакти
 
Наші ціни
 
Про нас
 
Статті
 
Склад
 
Головна | Статті | Армування віконних прорізів

Армування віконних прорізів у стінах будинку з газобетону


Хоча газобетон і є досить міцним стіновим матеріалом, але у нього є кілька слабких сторін. Однією з яких є досить великі усадочні деформації (0,3 мм на 1 метр). Це пов'язано з технологією виробництва газоблоку. Перед тим як газобетонні блоки складають на піддони, вони проходять автоклавну термообробку, де їхня структура насичується молекулами високоміцної мікрокристалічної сполуки C5S6H5 (тобермориту).

Щоб у процесі експлуатації будинку з газобетону не було тріщин у стінах, коли блоки віддають свою відпускну вологість (тобто, висихають), ряди в процесі кладки потрібно армувати. Обов'язковому горизонтальному армуванню підлягає 1 ряд кладки (над фундаментом), кожен 4 ряд і зони під віконними прорізами.


Арматура хоча і не підвищує загальну несучу здатність стін, але вона візьме на себе розтягувальні навантаження і додасть деформаційну стійкість кладки. У ряди під вікнами і в місця обпирання перемичок слід закладати металеві стрижні (паралельно один одному) діаметром 8 мм. Але перед цим слід спочатку зробити невелику розмітку. На поверхні останнього ряду під майбутнім вікном робляться відповідні позначки його довжини. Важливо пам'ятати, що арматурні прутки мають бути довшими за вікно на 50 см.

Для спрощення армування кладки потрібно використовувати штроборіз по газобетону. З його допомогою створюються однакові заглиблення з мінімальним перетином 2,5 х 2,5 см під металеві стрижні. При цьому відступ (відстань від краю блоку до початку штроби) від краю газобетону із зовнішнього і внутрішнього боку стіни має бути 60 мм. Прорізані штроби в газобетоні слід очистити щіткою від пилу, який може погіршити зчеплення арматури з клейовою сумішшю.


Перед тим як заповнити штроби клеєм, необхідно їх змочити водою. Далі в канавки під арматуру наноситься клей. Потім профільована сталева арматура діаметром 8 мм вдавлюється в заповнену клейкою сумішшю штробу. Надлишки суміші необхідно видалити шпателем.

На практиці часто буває так, що віконні прорізи розташовані в безпосередній близькості до кутів стін будинку. У такому випадку арматурні прутки загинають і заводять у кут. Щоб посилити такий кут, застосовуйте г-подібний арматурний хомут.

Над віконними прорізами укладаються армовані перемички. Вони бувають залізобетонні та газобетонні. Сьогодні на ринку існують спеціальні U-подібні блоки для створення віконних або дверних перемичок своїми руками. Головною їхньою перевагою є легка вага і простота монтажу. За допомогою у-блоків можна створити перемичку під нестандартний віконний отвір.


Висновки. Щоб уникнути появи температурно-усадочних тріщин у стінах, пов'язаних із розривом газобетону під час розтягування, кладку потрібно армувати металевими стрижнями, діаметр яких 8 мм класу А3. Віконні прорізи також підлягають обов'язковому армуванню.

 

 
Яндекс.Метрика