UA       ru
Газоблок від
офіційного дилера
Великий вибір в Україні!
  +380 98 557 93 93
  +380 63 532 93 93
  +380 66 520 93 93
 
Головна
 
Продукція
 
Новини
 
Акції
 
Контакти
 
Наші ціни
 
Про нас
 
Статті
 
Склад
 
Головна | Кладка газоблоків | Технологія кладки першого ряду

Кладка газоблоку своїми руками: технологія та особливості монтажу першого ряду

Більшість сучасних виробників доставляють газоблоки на будівельний об'єкт в упаковці, яка складається з європіддону (розмір 1х1,2х5 м) і термоусадочної плівки. Дешевші варіанти випускаються без упаковки. У першому випадку матеріал буде надійно захищений від промокання і може зберігатися на Вашому майданчику дуже тривалий проміжок часу. Другий же, слід загорнути в захисну плівку самостійно, якщо Ви, звісно, не збираєтеся розпочинати кладку безпосередньо одразу після придбання. Також радимо при розвантаженні газобетону використовувати кран, маніпулятор з м'якими стропами. Суворо забороняється застосовувати сталеві троси, ланцюги для зняття підйомною технікою упаковок з транспорту.

Кладка першого ряду газоблоку, як почати і що важливо знати

Мабуть, монтаж першого ряду газобетону на фундамент - один з найскладніших етапів у будівництві будинку з ніздрюватих блоків. Якщо викласти перший ряд не рівно, то кладка наступних рядів ускладниться багаторазово. Тому ми підготували правила і рекомендації, які Вам допоможуть побудувати Ваш майбутній будинок максимально легко і швидко.

Перед початком монтажу зробіть надійну горизонтальну гідроізоляцію між газобетонними блоками (майбутнього 1-го ряду) і фундаментом будівлі. Це дасть змогу відсікти капілярну вологу від цього вузла. Для цього відмінно підійде класичний бітумний руберойд, а також гідроізоляційний або полімер-цементний розчин на основі сухої суміші. В ідеалі, горизонтальна поверхня фундаменту має бути максимально рівною. Але якщо були допущені похибки, які неможливо вирівняти, тоді кладку першого ряду варто виконати на цементно-піщаний розчин (товщина шару - 30 мм). Співвідношення піску і цементу має бути 1:3. Наступні ряди монтуйте тільки на спеціальну клейову суміш, яку рекомендує виробник для своїх кладочних матеріалів. Клей для газобетону (шов має бути 2-3 мм) дасть змогу забезпечити хороше зчеплення блоків із мінімальним зазором, що захистить стіни від "містків холоду".

Кладка газоблоку взимку можлива тільки на спеціальний клей із морозостійкими добавками. У зимовий період допускається проведення будівельних робіт за температурного режиму від +5 до -5 градусів Цельсія. Приготування суміші має відбуватися в теплому приміщенні. Сам розчин потрібно підносити до будівельного майданчика на утепленій ємності. Більш докладно про приготування і використання клею взимку читайте тут. Незалежно від сезонності мурувальних робіт ми рекомендуємо додавати до розчину водоутримувальну добавку, яка запобігатиме швидкому абсорбуванню газобетоном вологи з суміші.

Починайте викладку блоків з кутів фундаменту (з найвищої точки). До цього часу у Вас вже має бути натягнутий шнур-причалка по всьому периметру фундаменту. Він дасть змогу здійснювати кладку рівніше. Щоб точно виставити кути, будівельники часто використовують нівелір. Контролювати і коригувати горизонтальну посадку кожного газоблоку в ряді слід за допомогою будівельного рівня і гумової киянки. Вертикальну площину перевіряйте, використавши схил. Наприкінці ряду зазвичай виходить зазор менший за довжину цілого газоблоку. У тому випадку, коли використовується газобетон паз-гребінь, монтаж має одну невелику відмінність. А саме: гребені газоблоків завжди виставляйте з напрямком назовні. Такий прийом, створений для полегшення оздоблювальних робіт на фінішному етапі, оскільки затерти пази легше і дешевше, ніж заповнити штукатуркою. Щоб його заповнити, слід виготовити самостійно добірний блок. Для цього за допомогою кутника і ножівки відріжте від газоблоку зайвий матеріал і продовжуйте кладку.

Після того як перший ряд стіни з газоблоку буде готовий, через 3-4 години можна приступати до його армування. Такий інтервал часу дасть можливість клейовій суміші підсохнути і надійно зафіксувати блоки. Щоб виконати армування своїми руками Вам знадобиться: арматура діаметром від 8 до 10 мм і штроборіз. Важливо пам'ятати що 1-й ряд армувати обов'язково! Це посилить міцність стіни і захистить її від негативних наслідків усадочних деформацій.

Кладка газоблоку своїми руками відео для початківців

 

 

        

                              

 

 

 
Яндекс.Метрика