UA       ru
Газоблок від
офіційного дилера
Великий вибір в Україні!
  +380 98 557 93 93
  +380 63 532 93 93
  +380 66 520 93 93
 
Головна
 
Продукція
 
Новини
 
Акції
 
Контакти
 
Наші ціни
 
Про нас
 
Статті
 
Склад
 
Головна | Статті | Волого- і водопоглинання газобетону

Вологопроникність і водопоглинання газобетону


Виробнича вологість

Завдяки процесу досить тривалого виробництва, коли витримка блоків у середовищі, насиченому парою під тиском у 12амп, сам ніздрюватий бетон, як автоклавний (газоблоки/піноблок), отримуємо доволі високі властивості щодо необхідної міцності. На виході з автоклава газобетонний блок має допустимий, але трохи підвищений вміст вологи, показник якого може доходити до 1/3 самої маси, експлуатаційної. Далі слідує недовгий охолоджувальний процес, після чого готовий газобетон розподіляють і укладають на піддони (для зручності під час транспортування) і пакують, за допомогою термоусадочної спецплівки, щоб уникнути будь-яких подальших впливу від опадів, здатних перезволожити блоки.

Міцність. Показники міцності ніздрюватого бетону змінюються за вологості від 0 до 10% з 1.3 до 1.0 відносної міцності, а далі з 10 і до 60% вологості, відносна міцність у такому разі дуже незначно знижується до 0.9.

 Морозостійкість або як вона впливає на газобетон

На стартовому етапі будівництва газобетон має показник не більше 15% вологовмісту від основного обсягу. Цей показник вологості газобетону значно нижчий за критичний і має великий запас накопичення до того, як вплив морозів може призвести до пошкодження матеріалу. Але незважаючи на це варто уникати зайвого потрапляння вологи на газобетон і краще передбачити спеціальне накриття від прямого контакту з водою.

Піноблок вологість і показник зростання теплопровідності

Зростання теплопровідності газобетону безпосередньо залежить від підвищення його вологості. Завдяки європейським стандартам для об'єктів проектування, нам видно пряму залежність теплопровідності цього виду матеріалів від вологості, яку прораховують степеневою функцією, яку можна застосувати і для автоклавного газобетону λ2 = λ1 х е4(u2 - u1). Де: λ1, λ2 - теплопровідність за заданого показника вологості відповідно - 1 і 2, Вт/(м. °С); u - вологість відносно 1, u - 2 %; fu - емпіричний коефіцієнт, вимірюється в кг/кг. Розглянемо для прикладу, блоки щільністю 350 кг/м2 і 400 відповідно, де показник теплопровідності до співвідношення вагової вологості - 0,1 Вт/(м.°С) і 10% за 400 кг/м2 та за 350 кг/м2 зростає рівень вологості та теплопровідності. 


Процес висихання газоблоку. Під час проєктування будь-яких конструкцій необхідно враховувати основні вимоги до стінових конструкцій щодо їхнього захисту від перезволоження: через 2-3 сезони, під час опалювання в зимовий період, вологість газобетону досягне свого "експлуатаційного" відсотка 5. Після повного висихання в стінових матеріалах сезонний показник вологості коливатиметься мінімально. Сам показник вологості може відрізнятися від показника паропроникності, а в даному випадку етап висихання відбувається швидше ніж, наприклад, у тієї ж деревини.
 
 
Для оптимального процесу висихання газобетону і збереження всіх його показників у межах норми необхідно робити паропроникне "дихаюче" оздоблення, приміром: облицювальну цеглу або ж штучний камінь, обов'язково з вентильованим повітряним прошарком або штукатурку з паропроникними властивостями, також може підійти і фарба, або покриття поверхні гідрофобізатором. Тоді висихання стане досить швидким, а сама конструкція вже вийде на потрібний рівень вже безпосередньо в умовах експлуатації, вже до наступного опалювального сезону. Піноблоки, волога яких не перевищує 1/3 від їхньої маси, можна і варто купувати. Але під час будівництва важливо враховувати цю особливість і використовувати відповідні оздоблювальні матеріали.
 
 

 

 
Яндекс.Метрика