UA       ru
Газоблок від
офіційного дилера
Великий вибір в Україні!
  +380 98 557 93 93
  +380 63 532 93 93
  +380 66 520 93 93
 
Головна
 
Продукція
 
Новини
 
Акції
 
Контакти
 
Наші ціни
 
Про нас
 
Статті
 
Склад
 
Головна | Статті | Як утеплити дах мінеральною ватою

Як правильно утеплити дах мінеральною ватою, принципи укладання утеплювача на покрівлю


Правильне утеплення даху і горища так само важливе, як і теплоізоляція стін. Які правила хорошої ізоляції? Важливе правильне її проектування, підбір під конкретну перегородку будівлі, професійне виконання і відповідальність проектувальника та підрядника на кожному етапі монтажу.

Яким матеріалом утеплити скатний дах? 

Під час утеплення горища теплоізоляційний матеріал вставляється в проміжки між кроквами. Якщо для вас найважливішим є ефект теплого та енергозберігаючого горища, то для його утеплення найкраще вибрати еластичний матеріал, який точно заповнить всі вільні простори і змусить утеплювач зберігати форму та розміри протягом усього періоду використання. Саме такий ефект дає мінеральна вата (базальтова).

Найкращим рішенням для утеплення мансарди є двошаровий утеплювач із мінеральної вати. Після укладання базового шару між кроквами ділянку під ними слід додатково утеплити другим шаром, перпендикулярно першому. Утеплюючи таким чином, можна отримати енергозберігаюче горище з утепленням товщиною до 30-40 см - ефективне, міцне і без містків холоду.

Утеплення даху мінеральною ватою - переваги

Правильне утеплення даху мінеральною ватою, крім ефективної теплоізоляції, дає і безліч інших переваг. Завдяки паропроникній негорючій поверхні можна забезпечити у квартирах більший тепловий і вологісний комфорт, а також водночас знизити пожежонебезпеку. Базальтова вата належить до негорючих. На горищі, де вся конструкція форми дерев'яна, утеплення мінеральною ватою може мати велике значення, тому що в разі пожежі воно не призведе до більш швидкого розповсюдження вогню на інші елементи будівлі, що може бути через горючі продукти, які використовуються як ізоляція.

Теплоізоляція, виконана з мінеральної вати - скловати або мінеральної вати, також дає змогу забезпечити високий акустичний комфорт у квартирах. Волокниста структура мінеральної вати має гарні звукопоглинальні властивості - акустична енергія поглинається шаром вати. Таким чином, ізоляція ефективно пригнічує всі зовнішні шуми, як-от барабанний дощ, які особливо дратують, коли, наприклад, дах вкритий металевими листами.

Утеплення даху. Як уникнути помилок під час виконання?

Відсутність теплоізоляції даху може призвести до втрат тепла. Тому потрібно пам'ятати найважливіші правила:

1. Утеплення будинку, включно з дахом і горищем, можна виконати своїми руками, але краще доручити це досвідченому підряднику, який пройшов професійне навчання. 

2. У процесі утеплення даху не можна допускати зазорів у теплоізоляційному матеріалі. Особливу увагу слід приділити деталям даху, наприклад, карнизам, ринвам або з'єднанням з димоходом - їх також слід ретельно утеплити. Ви маєте бути впевнені, що кожен елемент покрівлі буде якісно утеплений. Будь-які недоліки можуть призвести до втрати тепла.

3. Утеплюємо горище двома шарами - один шар мінеральної вати кладемо перпендикулярно іншому. Двошарова система утеплення покрівлі дозволяє виключити мости холоду. Важливо зберегти безперервність ізоляції.

4. Дах має вентилюватися. Входи та виходи повітря розташовані в гребені і біля схилу даху. А також вони мають бути безперешкодними, так само як і весь переріз вентиляційного зазору, що дивиться від схилу в бік гребеня. Якщо не врахувати вентиляцію покрівлі, в будинку може з'явитися грибок і цвіль. Тому під утеплювальним матеріалом завжди слід використовувати пароізоляцію, а над ним вітрозахист або високопаропроникну мембрану.

 

 

 
Яндекс.Метрика