UA       ru
Газоблок від
офіційного дилера
Великий вибір в Україні!
  +380 98 557 93 93
  +380 63 532 93 93
  +380 66 520 93 93
 
Головна
 
Продукція
 
Новини
 
Акції
 
Контакти
 
Наші ціни
 
Про нас
 
Статті
 
Склад
 
Головна | Статті | Мінеральна вата vs. пінопласт

Мінеральна вата або пінопласт, що сьогодні краще купити для утеплення будинку


Під час виконання будівельних робіт, пов'язаних з утепленням фасаду, власники будинків дуже часто стикаються з дилемою: який теплоізоляційний матеріал обрати? Мінеральна вата чи пінопласт? Обидва продукти мають дуже хороші теплоізоляційні параметри, але відрізняються за властивостями.

Переваги мінеральної вати як утеплювача

• Видова різноманітність - можна виділити плити, мати, повсть і гранули мінеральної вати, а також розділити саму вату на скловату і кам'яну вату. 

• Дуже низька теплопровідність, яка становить від 0,033 до 0,045 Вт/м 2 - це свідчить про високу теплоізоляцію (що нижчий коефіцієнт теплопровідності, то кращий матеріал має теплоізоляційні властивості). 

• Взимку вона утримує тепло в приміщеннях, а влітку запобігає їхньому перегріванню. 

• Відмінні акустичні властивості, завдяки яким значно зменшуються всі небажані звуки, що виходять ззовні. На 20% більше за пінопласт.

• Довговічність, яка гарантується, насамперед, відмінною механічною міцністю. 

• Негорюча та вогнестійка. Навіть у разі виникнення пожежі мінеральна вата перешкоджає її поширенню на інші елементи конструкції. 

• Біологічна та хімічна стійкість, завдяки якій не потрібно турбуватися про появу цвілі та грибків.

• Паропроникність, яка, як випливає з назви, забезпечує вільне проходження водяної пари. У цьому відношенні мінеральна вата також краща за пінопласт. 

• Водонепроникність - мінеральна вата не тільки добре справляється з вогнем, а й запобігає небажаному впливу води.

Переваги пінопласту як утеплювача

• Полістирол на 98% складається з повітря, яке є найкращим засобом теплоізоляції. Решта 2% - це пінополістирол. 

• У той час як мінеральна вата може мати справді низький коефіцієнт теплопровідності, у випадку з пінополістиролом він може бути ще вигіднішим, сягаючи навіть 0,031 Вт/м2.

• Екологічність - нешкідливий для здоров'я людини і тварин, не становить загрози для ґрунту, повітря і води. Його перевага перед мінеральною ватою в тому, що він не подразнює шкіру та очі. 

• Міцність і стабільність розмірів - цей матеріал не втрачає своїх найважливіших властивостей, незважаючи на проходження багатьох років використання. Він також не деформується, тому нам не потрібно турбуватися про утворення так званих теплових мостів. Має навіть більшу механічну стійкість, ніж мінеральна вата. 

• Стійкий до гниття і шкідливого УФ-випромінювання. 

• Біологічна і хімічна стійкість, ефективно протистоять утворенню цвілі, грибків і життєдіяльності комах. 

• Пінополістирол можна віднести до матеріалів, що не поширюють вогонь, що в даному випадку означає, що під впливом вогню він плавиться і обвуглюється, не запалюючись. 

• Простота встановлення. На простоту монтажу цього теплоізоляційного матеріалу насамперед впливає невелика невідповідність розмірів і легка вага. 

• Полістирол є дешевшим матеріалом, ніж його найбільший конкурент.

Пам'ятайте, що правильно підібране і виконане утеплення знижує витрати на опалення та охолодження будівлі. Перш ніж купити мінеральну вату для утеплення, потрібно знати, що це матеріал, який використовується переважно на горищах - для утеплення підлог, дерев'яних стель, внутрішніх перегородок, дахів або для ізоляції зазорів у багатошарових стінах і плоских і похилих дахах. Пінопласт для утеплення купити можна в тому разі, якщо ви збираєтеся використовувати його для утеплення стін, стель і терас над приміщеннями, а також для влаштування утеплення підлог.

А ось що буде якщо неправильно вибрати утеплювач для вашого будинку. Основні негативні наслідки, включаючи:

1) Підвищені витрати на опалення та охолодження: Якщо теплоізоляційний матеріал не відповідає вимогам вашого регіону і клімату, це може призвести до збільшених витрат на опалення взимку і охолодження приміщення влітку.

2) Проблеми з вологою і пліснявою: Якщо утеплювач не володіє необхідною паропроникністю або стійкістю до вологи, то велика ймовірність появи цвілі і грибків, а також до руйнування структури фасаду будинку.

3) Вогнестійкість і безпека: Деякі матеріали менш вогнестійкі і можуть сприяти поширенню пожежі, що може спричинити серйозні загрози для життя і майна.

4) Погіршення якості внутрішньої атмосфери: Неякісні утеплювачі можуть виділяти шкідливі речовини або запахи, що вплине на якість повітря всередині будинку і може бути шкідливим для здоров'я людини, викликати, наприклад, алергічні реакції.

5) Довгострокові витрати: Якщо утеплювач не володіє довговічністю, його заміна або ремонт можуть потребувати додаткових витрат у майбутньому.

На завершення, під час вибору між мінеральною ватою і пінопластом для утеплення вашого будинку, пам'ятайте, що немає універсальної відповіді. Кожен з цих матеріалів має свої переваги, і рішення має бути ухвалене з урахуванням конкретних вимог вашого проекту і ваших пріоритетів.

 

 
Яндекс.Метрика