UA       ru
Газоблок від
офіційного дилера
Великий вибір в Україні!
  +380 98 557 93 93
  +380 63 532 93 93
  +380 66 520 93 93
 
Головна
 
Продукція
 
Новини
 
Акції
 
Контакти
 
Наші ціни
 
Про нас
 
Статті
 
Склад
 
Головна | Статті | Коли потрібно купувати дюбелі

У яких випадках потрібно купувати дюбелі для мінеральної вати, пінополістиролу та інших утеплювачів


В інтернеті багато суперечливої інформації про кріплення пінополістиролу на дюбелі. Одні стверджують, що пінопласт завжди потрібно приколювати, а інші, що іноді достатньо тільки клею. Нижче ви знайдете відповідь на це питання, що турбує, з докладним поясненням. У разі теплоізоляції із застосуванням мінеральної вати справа йде простіше - завжди використовуємо дюбелі. Хоча у випадку з базальтовою ватою теоретично не потрібно фізичної фіксації, але на практиці використовується, для більшої надійності. Ще одне зауваження. Кріплення виконує допоміжну функцію, основною сполучною речовиною, що з'єднує поверхню з утеплювальним матеріалом, є клейовий розчин або пінопласт. 

Що таке дюбелі для пінополістиролу

У просторіччі кажуть, що потрібно "приколоти" пінопласт до будівлі. Професійно йдеться про механічне кріплення пінополістирольних плит до фасаду будівлі. Для цього використовуються дюбелі, які призначені для полістиролу. Вони промарковані від А до Е. Кожна з цих літер адаптована до різних матеріалів. Людина, яка збирається виконувати монтаж, повинна вибрати відповідний дюбель. На щастя, на ринку також є універсальні дюбелі з маркуванням ABCDE, що, можливо, робить їх найкращим вибором для будь-якого типу кріплення.

Чи потрібно закріплювати пінопласт і мінвату дюбелями

Насамперед слід звернути увагу на використовуваний утеплювач.

Ви можете вибрати з:

1) мінеральна вата

2) блоки Аерок Енерджи

3) білий полістирол

4) полістирол графіт

Коли основним компонентом ізоляційного матеріалу є мінеральна вата (мінеральна, скловата або газобетонний утеплювач Енерджи), потрібним є закріплення на дюбелі з металевим цвяхом і термоголовкою. Очевидно, це пов'язано з вагою самого матеріалу. Шерсть набагато важча за полістирол. Однак чи буде в будь-якому разі необхідна пінопластова прокладка? 

Коли найчастіше закріплюють пінополістирол дюбелями

Закріплення дюбелями пінополістиролу виконується в основному під час теплоізоляції висотних будівель, що піддаються сильному вітровому впливу, а також проходять теплову модернізацію. В інших випадках, наприклад, під час утеплення приватного будинку, безумовно, можна обійтися без дюбелів.

Утеплення стандартної будівлі та використання клею (або все більш популярного зараз клею-піни) замість дюбелів може бути достатнім заходом. Але слід враховувати непередбачувані погодні умови, які не здатний витримати матеріал закріплений не досить міцно, навіть на приватних будинках.

Як кріпити пінопласт на дюбелі

Усе потрібно робити після того, як застигне клей. Підрядник має бути впевнений, що матеріал добре приклеєний до стіни. Передбачається, що на 1 м2 плити має припадати 5 дюбелів, але дуже часто їхнє розташування залежить від проєктувальника, який точно знає конструкцію будівлі та утеплювача. Дюбеля слід ставити в місцях, де під дошкою є затверділий клей, у жодному разі не можна забивати їх у порожні місця. Отвір у стіні необхідно зробити достатньої глибини, оскільки занадто дрібний не дозволить дюбелю прикріпитися до стіни.


 

 

 
Яндекс.Метрика