UA       ru
Газоблок від
офіційного дилера
Великий вибір в Україні!
  +380 98 557 93 93
  +380 63 532 93 93
  +380 66 520 93 93
 
Головна
 
Продукція
 
Новини
 
Акції
 
Контакти
 
Наші ціни
 
Про нас
 
Статті
 
Склад
 
Головна | Статті | Кладка газобетону в два блоки: види кладки

Кладка стіни з газобетону в два блоки: перев'язка рядів, кладка плашкова і встик


Згідно з нашими державними будівельними нормами, щоб будинок, який будується, був не тільки теплим, а ще й вважався конструкцією, яку можна надійно зводити, товщина стін має бути 375 або 400 мм, а щільність - 400 і, відповідно, 500 кг/м3. Але останнім часом стало популярним робити кладку газобетону в два блоки. Це дає змогу зміцнити стіни, при цьому рівномірно розподілити навантаження, зменшити витрати на опалення, оскільки стіна вийде термостійкою. Тепер розглянемо які є види економічно обґрунтованої кладки, як відбувається армування, який метод проклейки швів застосовується. А також як правильно зробити перев'язку блоків. 


Кладка газобетону в два блоки. За широкої лінійки цього матеріалу, є стандартна довжина в 600мм, висота від 200 до 288мм, а ширина варіюється від 75 аж до 400мм. Тому під час кладки в два блоки можна комбінувати блоки, наприклад, вони можуть йти у зв'язці 200+200, або ж 300+100. Якщо потрібно, щоб товщина стіни була вищою, можна вибрати інші варіанти зв'язки. Перший, він же буде внутрішнім шаром, може бути товщим, а зовнішній виконуватиме функції утеплювального шару. Існує три варіанти перев'язки блоків при такому вигляді кладки:

1. Перев'язка тичковими рядами. Якщо було ухвалено рішення, що товщина стіни, з якихось причин, має становити 60 см, тоді цей вид перев'язки буде актуальним. Оскільки, простою мовою, в середньому, кожен третій ряд повинен укладатися поперек. Виходить один ряд основний тичковий, на три звичайних (поздовжніх) ряди.

2. Кладка плашкова. Використовується в тому разі, якщо вибираються блоки для несучої стіни різної товщини. Це дасть змогу застосувати порядну перев'язку глибиною не менше 200 мм. Відбувається зміщення рядів газобетонних блоків вище і нижче розташованих між собою. Такий вид перев'язки дає змогу збільшити не тільки несучу здатність, а й міцність самої кладки.

3. Кладка встик. Це третій вид кладки, в якому застосовується один шар, товщий як несучий, а інший - зовнішній, тонший, як утеплювач. З'єднуються шари, які не перев'язуються, стрижневими або смуговими гнучкими зв'язками, для міцності. Такий матеріал обов'язково має бути з антикорозійним покриттям, або ж із нержавіючої сталі.

Економія часу і матеріалу відбувається за рахунок того, що не потрібно різати блоки, підганяти під необхідний ряд, в результаті немає відходів або зіпсованих блоків. А якщо, наприклад, зробити зовнішній шар зі зміщенням у півблока за горизонталлю, можна уникнути містків холоду, закривши шви у внутрішнього шару.


Розмір перев'язки безпосередньо залежить від висоти блоків, і має бути не меншим за 0,4 або 0,2 значення самої висоти. Наприклад, висота блоку дорівнює 25 см і більше, тоді розмір перев'язки має бути більшим за 10 см. І відповідно, за висоти 20 см - більше 8 см. Це дасть змогу зміцнити зв'язку. 
 
Процес армування кладки газобетону в два шари. Усадковий процес, і навіть мінімальний крен, а також мінімальна деформація фундаменту можуть негативно позначитися на блоках. Тому нехтувати армуванням в жодному разі не можна. Незважаючи на хитромудрі типи кладки в 2 шари, процес армування не складний, і необхідний.
 

Для кожного виду перев'язок застосовується своя техніка армування. У цьому методі використовують армування прутками кожного 4-ого ряду, починаючи обов'язково з першого. Для третього виду кладки встик армується двома прутками внутрішній шар, що несе, а зовнішній тільки одним. При перев'язці плашковою або тичковою - два прутки по ряду.

 
Рекомендується починати кладку 1-ого ряду з цементного розчину. Робиться це, щоб уникнути подальших нерівностей. А вже всі наступні ряди краще укладати на клей. Одного мішка в 25 кг вистачить на цілий кубометр кладки. Товщина шару буде мінімальна, але в допустимих за нормативами межах.
 
 
На торцеву вертикальну і горизонтальну поверхню наносимо зубчастою кельмою клейову суміш, яка буде виконувати зв'язуючу функцію. При зміщенні, перші два методи перев'язки, різниця має бути мінімум 10 см між вертикальними швами. Під вельми значною вагою одного блоку, до 36 кг, клей буде видавлюватися, а його надлишки слід відразу після застигання прибирати.
 
 

 

 
Яндекс.Метрика