UA       ru
Газоблок від
офіційного дилера
Великий вибір в Україні!
  +380 98 557 93 93
  +380 63 532 93 93
  +380 66 520 93 93
 
Головна
 
Продукція
 
Новини
 
Акції
 
Контакти
 
Наші ціни
 
Про нас
 
Статті
 
Склад
 
Головна | Статті | Газоблок для новачка: з чого почати

Газоблок для новачка: з чого почати і що потрібно знати про цей будівельний матеріал


Ця інформація призначена для допомоги покупцям, які хочуть купити газобетон, але ще ніколи не замовляли будівельні матеріали оптом. Простіше кажучи - для новачків у темі будівництва. Зазвичай ця категорія людей самостійно шукає газобетонні блоки в тому випадку, коли будівельники вже озвучили необхідну їхню кількість для зведення стін будинку. Часто подібне завдання власнику споруджуваного будинку надає виконроб, якщо в договорі прописано пункт про купівлю всіх потрібних будматеріалів самим замовником. Спантеличений пошуком нового для себе товару клієнт нерідко робить різні помилки.

Як не дивно, але приблизно 55% наших замовників - це жінки. Така тенденція пояснюється або розподілом обов'язків усередині сім'ї з будівництва майбутнього будинку, або зайнятістю сильної половини в цей самий момент. Тому даній категорії клієнтів іноді дуже важко відразу зорієнтуватися в мало знайомій для себе темі. Адже, погодьтеся, не щодня доводиться фурами по 30-40 кубометрів замовляти подібні товари. Добре, коли купити газоблоки для зовнішніх стін можна "з папірця", де ваші будівельники вже самі все порахували і написали кількість, характеристики та бажаного виробника газобетону. Проте в реальності, коли клієнт звертається до нас, то в нього є інформація лише про необхідні розміри газоблоку.

Які характеристики газобетону потрібно знати, щоб оформити замовлення.

Купівля газоблоку вимагає від замовника точності у формулюванні його потреби, інакше ціною помилки буде як мінімум оплата вартості повторної доставки, а як максимум тріщини в стінах пов'язані з неправильним підбором газобетону. Тут працює приказка: "сім разів відміряй, один раз відріж". То які ж характеристики і параметри цього будматеріалу потрібно знати?

По-перше, розміри газобетону. Наприклад, якщо вам кажуть будівельники, що потрібно замовити блоки 300х200х600 мм паз-гребінь, то уточніть у них висоту і ширину. Оскільки нерідко клієнти озвучують, що потрібен розмір 300х200х600 паз-гребінь і при цьому хочуть його укладати шириною в 200 мм. Це так звана кладка газоблока на ребро. Але в цьому разі система паз-гребінь сильно ускладнить завдання.

По-друге, специфікація газобетону. Цей параметр визначає тип поверхні блоків. На сьогоднішній день газобетон існує гладкий або із замками (паз-гребінь). Гладка специфікація являє собою однаково плоску поверхню всіх сторін газобетону. Тобто, рівну як у цегли. А ось тепловий замок паз-гребінь передбачає наявність з боків додаткових ребер для стикування в кладці ряду. На практиці, більшість будівельників з різних причин вважають за краще працювати з гладким газобетоном. Хоча система паз-гребень має більше переваг у плані теплоефективності, оскільки зазори в стіні по вертикальних швах зводяться до мінімуму. Однак пазогребневі блоки не рекомендується укладати на ребро.

По-третє, щільність газобетону. Щільність дуже часто називають маркою. Вона позначається англійською літерою D і насамперед впливає на вагу газобетона. Але також від неї залежить наскільки ваші стіни будуть теплими. Що вища щільність, то нижча пористість структури газобетону. А як відомо, його теплоізоляційні якості залежать саме від пористості.

Скільки поверхів можна побудувати з газобетона
Щільність Клас міцності на стиск Кількість поверхів
D300 B2,5 1 - 1,5
D400 B2,5 2 - 2,5
D500 B2,5 3 - 3,5

Пористий газобетон більш крихкий, але здатний довше утримувати в собі тепле повітря. На ринку України існує щільність D300, D400, Д500. Причому, найтеплішою вважається саме D300. А найхолоднішою - D500. Відмінність між ними в теплоефективності за однакових розмірів складе приблизно 35-40% на користь D300.

По-четверте, міцність на стиск. Це також важливий показник. Його прийнято позначати англійською буквою B. Міцність на стиск визначає скільки кілограм може витримати газобетон. Наприклад, показник B 2.0 означає, що газоблок витримує 20 кг на 1 см2 (або 200 т на 1 м2). Від міцності також залежить скільки поверхів будівлі можна побудувати. Переважно купувати газоблоки з міцністю на стиск B 2.5 - це найбільш універсальний варіант.

По-п'яте, уточніть газобетон від якого виробника краще купити. Ринок цього матеріалу досить широкий. В Україні до числа найбільш популярних заводів-виробників належать: Аерок, Стоунлайт, UDK, AAC, ХСМ, Gazobet, Ютонг. Між собою вони відрізняються ціною і якістю. Тому зробити вибір на користь одного з них потрібно після визначення розміру вашого бюджету. Також, для отримання об'єктивної інформації про сильні та слабкі сторони кожного виробника перед купівлею його продукції рекомендуємо подивитися які відгуки про газобетон залишають замовники.

Якщо у вас немає можливості визначити самостійно які характеристики газобетону вам необхідні, то завжди можна проконсультуватися безпосередньо у продавця. Через велику конкуренцію на ринку зараз багато будівельних інтернет-магазинів роблять акцент на якість свого сервісу. Тому, найімовірніше, їхні менеджери-консультанти підберуть для вас найоптимальніший варіант, а також у телефонному режимі розрахують потрібну кількість у кубах або штуках. Зазвичай, це не займає багато часу.

Найбільш популярный газобетон на сьогоднішній день, який підійде для будь-якого типу будівництва - це D400 300х200х600 гладкий з міцністю на стиск B2.0 - B2.5 від виробників Стоунлайт і Аерок. Якщо після прочитання різного роду матеріалів про газобетон для зовнішніх стін вам все ж таки важко визначиться з вибором, тоді блоки D400 30х20х60 — ваш варіант. Їх можна назвати найбільш універсальним кладочним будівельним матеріалом у світі газобетонних виробів.

Як дізнатися вигідно чи ні замовити потрібну вам кількість газобетону?

Після того як ви визначилися з характеристиками і кількістю виникає питання про вибір постачальника. Якщо територіально ваш об'єкт знаходиться в одному регіоні, а завод, від якого буде здійснюватися доставка, в іншому, то вам потрібно зрозуміти, наскільки вигідним може бути це замовлення. Щоб відповісти на це питання, вам слід навчитися робити розрахунок вартості 1 кубометра газоблоку з доставкою. Для прикладу розрахуємо вартість доставки газобетону Аерок з Київської області до Івано-Франківська. На момент створення (28.11.2019) цієї статті вартість 1 м3 газоблоку Aeroc Обухівського виробництва без урахування доставки становила 1412 грн. Ціна доставки машинної норми (38,88 м3) 22-тонною вантажівкою з Обухова до Івано-Франківська наприкінці 2019 р. коливалася в межах 11 000 грн. Щоб вивести вартість 1 м3 газобетону з привозом, необхідно кількість кубів помножити на заводську ціну, а також додати суму доставки і розділити на загальний бажаний обсяг. Тобто, (38,88 м3 х 1412 г +11 000 грн) ÷ 38,88 м3 = 1695 грн вартість кубометра з доставкою.

На вищевказаному прикладі ми вже з'ясували ціну за 1 м3 з доставкою. Тепер залишилося дізнатися скільки коштуватиме 1 штука газобетону з привозом. Спочатку необхідно з'ясувати скільки штук газоблоків в 1 м3. Для цього кількість блоків в упаковці потрібно розділити на її обсяг. Наприклад, газоблоки 300х200х600 продаються від заводів в упаковках об'ємом по 2,16 м3. При цьому кількість на піддоні становить 60 штук. Виконуємо розрахунок: 60 шт ÷ 2,16 м3 = 27,77 штук в 1 м3.  І так, щоб зрозуміти, у скільки обійдеться 1 штука з привозом, необхідно ціну за 1 м3 з доставкою розділити на отриманий результат: 1695 грн ÷ 27,77 шт = 61,03 грн/шт у вас на об'єкті.

Висновки. Купуючи газобетон, новачки часто стикаються з різного роду труднощами, оскільки, швидше за все, вони ніколи не вивчали його характеристики. Тому, щоб успішно вибрати і оформити замовлення на газобетон, вам потрібно знати його розміри, специфікацію, щільність, міцність на стиск і визначитись з бажаним виробником. Якщо ви не впевнені в правильності свого рішення, тоді можна звернутися за допомогою до фахівців, які мають відношення до будівельних газобетонних блоків.

 

 

 
Яндекс.Метрика