UA       ru
Газоблок від
офіційного дилера
Великий вибір в Україні!
  +380 98 557 93 93
  +380 63 532 93 93
  +380 66 520 93 93
 
Головна
 
Продукція
 
Новини
 
Акції
 
Контакти
 
Наші ціни
 
Про нас
 
Статті
 
Склад
 
Головна | Статті | Інформація щодо дюбелів

Дюбель для мінеральної вати і пінопласту: стіна з газобетону, керамблока або цегли


Для кріплення пінопласту і базальтової вати як утеплювача, застосовують з'єднувачі з пластиковим або металевим дюбелем. При кріпленні плит потрібно дотримуватися інструкцій виробника цього кріплення, які стосуються діаметрів і глибини отворів, а також способу свердління. Наприклад, у ніздрюватому бетоні та пустотілій цеглі не можна свердлити шуруповертом. 

Види тарілчастого дюбеля

Існує три основних типи дюбеля: 

1) Пластиковий. В основі пластиковий стрижень. Підходить для легких кріплень, важчий утеплювач пластиковий дюбель не витримає. Під час монтажу слід бути акуратним, пластик легко може зігнутися або зламатися.

2) Металевий. В основі металевий стрижень. Підходить для більш важких кріплень. Але має мінуси - хорошу теплопровідність і властивість іржавіти.

3) З термоізоляцією. В основі той самий металевий стрижень, але він перебуває в термоізоляційному "чохлі", який здатний захистити метал від зовнішніх чинників (холоду, іржі, вологи тощо).

Які дюбелі вибрати?

Тип і довжину дюбелів слід підбирати залежно від товщини утеплювача, товщини стіни і матеріалу, з якого вона виготовлена. Звичайно, найкраще вибрати дюбелі, які мають європейські технічні дозволи. Такі вироби для полегшення вибору мають на табличках маркування, що належить до основ, у які вони можуть бути закріплені:

А - звичайний бетон

Б - повнотілі стінові блоки

C - пустотілі блоки або пустотіла цегла, керамблок 

Д - легкий бетон

Е - ніздрюватий бетон

Найпростіше рішення - використовувати універсальні штифти з маркуванням ABCDE.

Як закріпити плити утеплювача?

Кріплення пінополістиролу або мінеральної вати можна починати тільки після того, як клей, який використовується для приклеювання плит до стіни, висохне і затвердіє. Зазвичай слід почекати не менше доби.

Кількість і розташування дюбелів визначається проектувальником. Передбачається, що мінімальна щільність кріплень має становити 4-5 штук на 1 м 2 фасаду. Вони розміщені в центрі обох половин плити. Останніми роками метод закріплення в кутах плит піддавали сумніву і вважали неефективним, але все залежить від будівлі, на яку монтують утеплювач.

По кутах будівлі кількість дюбелів слід збільшити до 6 шт/м2 , мається на увазі, що крайні дюбелі повинні знаходитися на відстані не менше 10 см від краю фасаду.

Дюбелі слід розташовувати так, щоб вони потрапляли в місця, де є клей під дошкою, а не в порожнє місце. Для кожного дюбеля просвердлюють отвір у стіні через плиту, не забуваючи витримувати необхідну глибину анкерування в стіні.

І тепер як підсумок, ще хочемо дати рекомендацію, про те, коли краще купити дюбелі для утеплювачаЦіни на будматеріали мають сезонний характер. У цьому плані найдорожче будь-який будівельний матеріал продається навесні влітку і восени. Тому найкращим рішенням буде купити дюбель-парасольку для мінеральної вати або пінопласту взимку (або наприкінці осені). Так ви зможете заощадити найбільше коштів.

 

 

 
Яндекс.Метрика