UA       ru
Газоблок від
офіційного дилера
Великий вибір в Україні!
  +380 98 557 93 93
  +380 63 532 93 93
  +380 66 520 93 93
 
Головна
 
Продукція
 
Новини
 
Акції
 
Контакти
 
Наші ціни
 
Про нас
 
Статті
 
Склад
 
Головна | Статті | Чим краще утеплити будинок із газобетону

Чим краще утеплити будинок із газобетону/піноблоку, короткий аналіз утеплювачів


Від вибору утеплювача, способу та якості його виконання залежить довговічність фасаду та комфортність проживання.

Традиційні пінополістирольні плити мінеральна вата є найпопулярнішими матеріалами для утеплення будинку з газобетону та піноблоку. Давайте розглянемо їхні переваги та недоліки.

Вибір теплоізоляції залежить від:

- ваших уподобань,

- віку будівлі,

- поверхні стін, які вам потрібно утеплити,

- матеріал, з якого побудовано будівлю.

Пінопласт і мінеральна вата - найпопулярніші матеріали під час утеплення будинку

На думку більшості людей, мінеральна вата є найкращим теплоізоляційним матеріалом. Так чому ж найчастіше ми бачимо пінопласт на фасадах? По-перше, монтаж мінераловатних плит або матів зазвичай складніший, ніж монтаж пінополістирольних плит. Тому технічно краще використовувати пінополістирол (пінопласт). Низька ціна пінопласту для утеплення стін - його головний критерій популярності. Також у порівнянні вартості праці пінопласт кращий за мінеральну вату.

Те, що мінеральна вата тепліша за пінопласт або навпаки - це міф. Ці матеріали можуть мати різні значення коефіцієнта теплопровідності (λ - лямбда). І це залежить від кількох речей: 

- виду використовуваної сировини, 

- щільності одержуваного матеріалу і типу його структури

- також самого технологічного процесу. 

Пам'ятайте, що коефіцієнт λ даного матеріалу тісно пов'язаний з його ціною. Що нижчий коефіцієнт теплопровідності, то вища ціна.

Властивості мінеральної вати

Незважаючи на популярність пінопласту, мінеральна вата для утеплення стін перемагає в рейтингу. Крім хорошої теплоізоляції, мінвата також має дуже хорошу звукоізоляцію і пожежобезпечна (витримує температуру до 700°С). У мінеральної вати є ще одна важлива властивість - паропроникність. Це пов'язано з тим, що не всяку штукатурку можна використовувати на ватному утеплювачі. Штукатурка, що укладається на такий утеплювач, має забезпечувати можливість випаровування вологи з мінвати. Тому слід використовувати мінеральну, силікатну або силіконову штукатурку. У них досить хороша паропроникність, щоб впоратися з цією вологою.

Властивості пінопласту, як утеплювача

Це матеріал, який сам по собі не запалюється, але за наявності джерела вогню легко загориться. Пінопласт для утеплення газобетону набагато менш паропроникний, ніж мінеральна вата. Перевага в тому, що на ньому можна використовувати будь-який тип штукатурки. Виробники, які бажають поліпшити теплоізоляційні властивості пінопласту, використовують у процесі його виробництва графіт. Такі пластини сірі або білі з темними крапками.

Отже, ми бачимо, що пінопласт і мінеральна вата відрізняються досить суттєво. Шерсть важча і може швидко вбирати воду. Однак це натуральний продукт, на відміну від полістиролу. Вона (мінеральна вата) також паропроникна, тож стіни здатні "дихати" - однак потрібно стежити, щоб усі шари стіни були однаковою мірою паропроникними. Пінопласт, навпаки, дуже легкий, простий в обробці та гідрофобний матеріал - має більш низьке водопоглинання.

Двошарові стіни утеплюємо пінопластом, а тришарові мінеральною ватою. Крім того, мінеральна вата може бути у вигляді гранул, тобто пухких клаптиків волокна. Гранулят використовується для утеплення важкодоступних місць (наприклад, плоских дахів, щілин у тришарових стінах). Однак роботу слід довірити бригаді, яка має машини для видування гранул.

 

 
Яндекс.Метрика